Gra Recenzja

A było nagrywać zamiast grać – recenzja Youtubers Life 2

Youtubers Life 2 to karykatura życia osób, których głównym źródłem sławy i utrzymania jest YouTube. Jest to jednocześnie kontynuacja wcześniejszych gier z serii, które okazują się na początku tej gry symulacją, której wygranie pozwala ci na zdobycie biletu w jedną stronę do NewTube City.

Przed tobą całe życie

Grę rozpoczynamy od stworzenia naszej nowej przyszłej gwiazdy. Kolejne kroki to już tylko tutoriale. Będzie ich dużo, bo coś nowego robimy na każdym kroku przez pierwszych kilka dni. Zaczynamy od nakręcenie vloga, później musimy go skleić. Następnie lecimy po konsolę i wracamy do mieszkania nakręcić gameplay. Potem wywiady, unboksingi, więcej gameplayów. Potem dochodzą jeszcze zdjęcia i interakcje z innymi mieszkańcami miasta. Roboty jest dużo, ale jakby tego było mało, to codziennie dostajemy raport z najbardziej chodliwymi tematami, o których wypadałoby wspomnieć. Chcesz mieć 2 tysiące polubieni pod zdjęciem zamiast 20? Musisz użyć odpowiedniego hashtagu. Nadal mało? Każdy materiał wideo to minigierka, w której musimy zyskać przychylność jednej z 5 grup odbiorców, a do każdego trafia cos innego. Im więcej uniwersalnej przychylności widzów, tym lepiej nagranie się spisze. Edycja to kolejna minigierka, w której musimy zlepić materiał w odpowiedniej kolejności. Nie zawsze wszystko do siebie pasuje. Czasami trzeba kombinować.

Kadry, trendy, hashtagi i zlecenia

YouTubers Life 2, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Podczas nagrywania materiału nie warto próbować zyskać przychylności każdego. Trzeba wybrać, w jaką publikę celujemy.

Największym problemem, jaki spotkamy w grze to kasa. Kasa rządzi światem i naszym planem dnia. Wszystko wymaga pewnej ilości energii i sprzętu. Nagrywać można na darmowym telewizorze w mieszkaniu, ale nagrywanie z klasą pochłonie nieco zasobów. W zasadzie tak jest ze wszystkim. Nie do wszystkiego mamy od razu sprzęt, ale podstawy dostaniemy za darmo. Nagranie to jednak dopiero pierwszy krok, bo później czeka nas wspomniana edycja, a ostatecznie publikacja. W tym momencie zaczyna się problem, bo nie mamy energii na nagranie kolejnego segmentu, a jeśli się pośpieszyliśmy, to jest wczesne popołudni. Możesz skoczyć po jedzenie, ale to jest drogie podczas pierwszych tygodni w mieście. Jest opcja spania, ale stracisz resztę dnia. Możesz też zająć się dodatkowymi czynnościami. Mamy tutaj do wyboru spośród zadań głównych, pobocznych i zleceń. Z grubsza zadania główne popychają naszą karierę, poboczne pozwalają poznać grę, a zlecenia to szybki sposób na łatwą kasę. Zdjęcie za 200? Jasne!

To nie jest przepis na sukces

YouTubers Life 2, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
NewTube City to dość duży obszar, gdzie znajdziemy targi, plażę, dzielnicę handlową i masę osób, z którymi można pogadać i nawiązać współpracę.

Youtubers Life 2 to niesamowicie przerysowana gra, która nie umywa się do bardziej złożonych symulatorów. Rozumiem, dlaczego gra jest w tej samej kategorii, ale każdy proces jest uproszczony do bólu i sprawia wrażenie, że każdy może odnieść sukces. Pomijając to, gra pokazuje życie Youtubera z bardzo ciekawej perspektywy i w gruncie rzeczy pokazuje monotonię tego życia. Jednocześnie nie uwzględnia żadnego ekonomicznego aspektu tego zawodu. Za każde nagranie dostajemy określoną liczbę monet, która obliczana jest na podstawie popularność nagrania i liczbę naszych widzów. Chwytliwy tytuł może podnieść naszą oglądalność, ale może też źle wpłynąć na nasze postrzeganie. Nie ma to ostatecznie dużego znaczenia, ale mechanizm clickbaitów jest uwzględniony w grze. Youtubers Life 2 jest tym dla Youtubera, czym Simsy 2 są dla życia. Niby widać podobieństwa, ale to jednak nie to samo.

Grano na Xboksie Series X

YouTube to podobno niełatwe życie. Trendy, streamy, kalendarz... Youtubers Life 2 pokazuje nam jednak to życie z nieco innej strony. Tej bardziej chwalebnej i godnej Instagrama. Ale ile w tej grze prawdy? Na ile to jest faktycznie symulacja? Kopia gry do recenzji została dostarczona przez agencję PR.

6
Youtubers Life 2:
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.