Gra Recenzja

Na szczęście jest tania – recenzja World Enduro Rally

World Enduro Rally to trudna do ocenienia gra. Zalicza się do tego samego gatunku co seria Trials, a także setki innych podobnych gier. Wywodzący się z Flasha gatunek został dopracowany do ideału przez zespół RedLynx. World Enduro Rally to natomiast próba sprzedania nam tego, czego lepsze wersje są za darmo online.

To nie Trials

World Enduro Rally, Windows 10, Xbox One, recenzja, review
Początkowo gra wydaje się prostą wyścigówką 2D, w której musimy dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie. Sytuacja jednak dość szybko się zmienia.

Na pierwszy rzut oka World Enduro Rally to gra wyścigowa w 2D. Coś na wzór MX Nitro. Szybko jednak uświadamiamy sobie, że bliżej jej do serii Trials. Nie walczymy z przeciwnikami, a z czasem i to tylko on się liczy. Początkowo jednak trasy są dość proste, kilka hopek, jakiś spad, czy może wyrzucone w poprzek drogi kłody, to wszystko. Z czasem jednak zaczyna być bardziej Trialowo. Zaczynają pojawiać się windy, kołowroty i tym podobne przeszkody, których nie uświadczymy na normalnym torze crossowym. Z tego względu mam mieszane uczucia co do tej gry. Z jednej strony chce być grą wyścigową, w której liczy się jak najszybszy przejazd trasy, a z drugiej strony co chwilkę rzuca nam pod koła kłody. Elementy techniczne przeplatają się z czystą prędkością i wyczuciem gazu, a to dwa zupełnie inne zestawy umiejętności. Dzięki temu World Enduro Rally jest grą niesamowicie męczącą.

Ale wyścigi też nie

World Enduro Rally, Windows 10, Xbox One, recenzja, review
Zdobycie złota na wszystkich poziomach jest dość trudne, bo nie dość, że trzeba wyczuć maszynę, to jeszcze musimy popisać się umiejętnościami technicznymi.

World Enduro Rally to twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony gra jest zabójczo tania (4,49 zł), ale z drugiej nie jestem pewien, czy jest warta aż tyle. Za 30 złotych więcej dostaniemy grę, która niemalże stworzyła współczesną wersję gatunku zręcznościowych gier crossowych. Czy warto wydać nawet 5 złotych na kilka nie takich trudnych osiągnięć i grę o jakości podobnej do Flashówek? W zasadzie World Enduro Rally to w moich oczach jedynie gra dla osiągnięć, która oferuje ich aż 50. Jak chcę pograć dla przyjemności, to wygrzebię gdzieś Trials, MX Nitro, czy po prostu zainstaluję jedną z wielu podobnych gier na komórki. Mimo kuszącej ceny polecam tylko osobom, które chcą zdobyć 1000G w około 10 godzin.

Grano na Xboksie One X

Gra została dostarczona do celów recenzenckich przez dewelopera.

4
World Enduro Rally:
4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *