Gra Recenzja

Recenzja Vostok Inc.

Vostok Inc

Vostok Inc. to ciekawa gierka. Zaczyna się dość niepozornie. Nasz statek kosmiczny znajduje się gdzieś w okolicach Ziemi, a my zostajemy przywitani przez Jimmy, który wydaje się naszym asystentem, który wprowadza nas w tajniki zarabiania w kosmosie. Gra jest bardzo prosta i nad wyraz urokliwa.

Vostok Inc.
Cała gra polega na zarabianiu wielkich pieniędzy, to wszystko

Wraz z objęciem przez nas sterów statku i spółki, pojawiają się też pierwsze problemy. United Federation of Sol nie lubi gdy ktoś miesza się w ich interesy w układzie słonecznym, więc wypowiadają nam korporacyjną wojnę. Jest to chyba najbardziej irytujący element początkowych stadiów rozgrywki, ponieważ nie mamy opcji, żeby te ataki powstrzymać. Co chwilkę jesteśmy atakowani przez gromady czerwonych statków i stateczków. A w międzyczasie podróżujemy od planety do planety.Tutaj widzimy, że w gruncie rzeczy tej grze bardzo blisko do wielu klikaczy wydawanych obecnie na komórki i konsole, ponieważ na owych planetach inwestujemy nasze łatwo zarobione pieniądze. Mamy do wyboru szereg budynków, ich ulepszenia, i możliwość automatycznego zbierania zarobionej gotówki za całkiem spore pieniądze. Ponieważ pieniądze są generowane /na sekundę, to kilka razy już złapałem siebie na zostawianiu gry działającej w tle, ponieważ musiałem zdobyć kilka milionów, więc w międzyczasie oglądałem film, albo przeglądałem internet.

Vostok Inc.
W zarabianiu pomagają nam menadżerowie, ale też musimy ich trochę rozpieszczać

Poza planetami latamy w dwuwymiarowym świecie, który, gdzie czekają na nas setki zadań do wypełnienia, asteroidy do zniszczenia, prezesi do odratowania. Na mapie galaktyki dzieje się w zasadzie wiele. Pomijając już wszystkich wspomnianych przeciwników, którzy zalewają nas ogniem, to mamy do czynienia z kilkoma aspektami gry, które pozwolą nam więcej zarobić. Asteroidy to podstawowe źródło zarobku. Zanim przyjdzie nam rozpocząć okupację planety, to będziemy musieli zniszczyć ich co najmniej kilkadziesiąt. Z czasem pojawią się na mapie prezesi, którzy dają nam spore bonusy, inwestorzy, którzy mają bonusy zależne od różnych czynników, a także szefowie działów, którzy są typowym korporacyjnym mięsem armatnim. Jak kupimy sobie ulepszenia radaru pokazujące nam wszystkie możliwe elementy w grze, to naprawdę zaczyna się robić tłoczno na minimapie. A to wszystko nie licząc dodatkowych elementów, na które możemy losowo natrafić.

Vostok Inc.
W zarabianiu przeszkadzają nam rdzenni mieszkańcy układów planetarnych

I prawdę powiedziawszy w Vostok Inc. nie ma wiele więcej. Po pokonaniu bosa UFOS otwiera się dla nas dalsza ścieżka eksploracji i możemy przenieść się do kolejnego układu planetarnego. Tutaj zaczyna się wszystko na nowo. Chwilę po wylądowaniu nawiązujemy kontakt z nową organizacją, która tym razem wydaje się być konkurencyjną, obcą, spółką handlową. Mamy zestaw planet to zagospodarowania, nieprzerwane ataki, jeszcze bardziej upierdliwych przeciwników, ale przynajmniej zestaw tekstur jest nieco inny, bardziej agresywny i stawiający na różowe czopki próbujące nas zabić w samobójczym ataku.

Vostok Inc.
Ale jak już dorwiemy się do planety, to w słowniku pozostaje tylko jedno słowo – eksploatacja

Vostok Inc. to ciekawa gra właśnie z tych powodów, które wspominałem. Jest to połączenie dwuwymiarowego twin-stick shootera z klikaczem, gdzie nawet nie musimy za bardzo klikać. Kapitalistyczna gra akcji z elementami strategii to nic, z czym miałem wcześniej kontakt. Prawdę powiedziawszy liczyłem na nieco inną rozgrywkę gdy przeczytałem krótki opis na stronie sklepu, ale mimo wszystko jestem z niej zadowolony. Chociaż gra jest powtarzalna, to nie nudzi aż tak szybko, ale przydałoby jej się wyeliminowanie kilku elementów, albo chociaż ograniczenie intensywności ataków przeciwników, bo właśnie przez to postanowiłem odłożyć grę po tych kilku godzinach.Gra została udostępniona przez BadLand Games

Recenzent spędził w grze ponad 8 godzin, odblokowując 6 osiągnięć, a potem poddając się z powodu monotonii. Ale obiecuje, że do gry wróci!

6.8
Dźwięk:
6
Grafika:
7.5
Rozgrywka:
7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *