Gra Recenzja

Recenzja Vertical Drop Heroes HD

Vertical Drop Heroes

Vertical Drop Heroes to dość specyficzny side scroller. Nerdook Productions i Digerati Distribution zaoferowało nam tym razem dużo lepszą grę niż poprzednio. Nie jest rozpikselowana, teoretycznie starcza na nieskończone godziny rozgrywki. Vertical Drop Heroes HD, to bardzo przyjemna gra, która nieco irytuje, nieco rozwściecza, ale zawsze nagradza wytrwałość.

Vertical Drop Heroes

Rozgrywka w Vertical Drop Heroes HD polega na pokonywaniu pionowych poziomów i schodzeniu coraz niżej, aż dojdziemy do finalnej walki. Rozgrywka zazwyczaj jest bardzo krótka i polega na wielokrotnym powtarzaniu gry wieloma postaciami. Przed rozpoczęciem gry mamy do wyboru trzy postacie, które różnią się umiejętnościami, zdolnościami i bronią, a co za tym idzie obrażeniami i punktami życia. Przykładem może być topór, które zadaje więcej obrażeń, ale mniej punktów życia, lub włócznia, która daje większy zasięg, ale zmniejszone obrażenia.Umiejętności to dwie… Umiejętności, które są dobierane losowo spośród odblokowanych przez nas podczas rozgrywki. Mogą one być przez gracza aktywowane w dowolnym momencie, chociaż ilość ich aktywacji jest ściśle ograniczona. Cechy to natomiast pasywne charakterystyki postaci, które w jakiś sposób wpływają na rozgrywkę, przykładowo powodując, że zaczynamy grę z kilkoma kluczami, otrzymujemy więcej doświadczenia, czy monety powolutku lgną do nas.

Vertical Drop Heroes

Sama rozgrywka jest dość prosta. Po wyborze postaci trafiamy do swoistego huba, w którym możemy wydać zarobione podczas walki monety, zobaczyć jaki jest obecny postęp w zdobywaniu umiejętności, oraz pogadać z mnichem, który woli kwiatki od stali. Gdy już załatwimy wszystkie sprawy, to wchodzimy w portal i zaczynamy przygodę. Tutaj zostajemy wrzuceni na szczyt planszy, która jest losowo wygenerowana w oparciu o pewną stylistykę. Sprawia to, że każdy poziom jest inny pod względem budowy, ale i trudności. Zdarza się, że na mapach jest za mało kluczy, nie ma przedmiotów wymaganych do wykonania króciutkich zadań pobocznych. Niezależnie od elementów, z których jest zbudowany świat, na dnie zawsze czeka nas pomniejszy boss. Jest on dość trudny do pokonania z uwagi na dość niską ilość punktów życia, która jest głównym czynnikiem ograniczającym. Nieważne jak dobrym graczem jesteś, jeśli staniesz naprzeciwko silnego potwora, który ma kilkanaście razy więcej punktów życia niż ty, to trudno jest znaleźć sposób na wygraną.

Vertical Drop Heroes

Oprawa dźwiękowa i graficzna są przyjemne. Grafika nie powala, ale nie jest rozpikselowana, jak już wspomniałem. Jest ona niesamowicie przyjemna i nie jest męcząca. Co prawda grafika jest dość nużąca po pewnym czasie, ponieważ będziemy cały czas startować od pierwszego poziomu i pokonywać je w konkretnej kolejności, ale jeśli przebolejemy, że w pierwszym zestawie jest zielono, a w drugim pomarańczowo, to będzie dobrze. Każdy kolejny będzie pozytywną zmianą i osiągnięciem. Oprawa audio jest także dość przyjemna. Nie uświadczymy tutaj narracji i udźwiękowionych kwestii postaci, ale muzyka jest bardzo mało inwazyjna i idealnie wpasowuje się w tło rozgrywki. Sprawia, że gra się bardzo przyjemnie i całkiem nieźle komplementuje styl graficzny gry.

Vertical Drop Heroes

Vertical Drop Heroes HD to zdecydowanie gra, którą mogę polecić. Warto ją kupić, chociażby ze względu na potencjalną długość rozgrywki, nietrudne osiągnięcia i szeroką dostępność na wielu platformach. Jeśli podoba się tobie opis gry, to śmiało, bierz się za nią. Jeśli nadal potrzebujesz nieco przekonywania, to zapewne zadowoli ciebie, jeśli lubisz gry takie jak Castle Crushers, czy Foul Play.Gra została udostępniona przez Digerati Distribution

Recenzent mordował gobliny przez ponad 4 godziny, zdobywając 10 z 12 osiągnięć.

7.5
Dźwięk:
7.5
Grafika:
7
Rozgrywka:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *