Gra Recenzja

Recenzja Treasure Stack

Treasure Stack recenzja review

Treasure Stack to gra nowo powstałego studia Pixelakes z Minnieapolis. Ich pierwszy tytuł to gra z pogranicza platformówki i Tetrisa, gdzie musimy używać haków, otwierać skrzynie, sporo skakać, ale przede wszystkim trzymać wszystkie elementy poniżej szczytu ekranu. A wszystko głównie w zabawie dla wielu graczy. Czego tu nie lubić?

Treasure Stack recenzja review
Tryb lokalny pozwala zagrać czterem graczom

Treasure Stack nie jest grą szczególnie skomplikowaną, jeśli chodzi o zasady rozgrywki, jednak opanowanie jej do perfekcji zajmie sporo czasu. Zasadniczo możemy wybrać trzy tryby rozgrywki – w pojedynkę, online, albo lokalnie dla wielu graczy. Każdy z tych trybów polega w na tym samym, a różni się tylko tym ile pól do gry jest na ekranie i jak daleko od nas jest inny gracz. Podczas rozgrywki kierujemy postacią, która znajduje się u dołu tetrisowego szybu. Co chwilę spada w naszym kierunku pakiet dwóch przedmiotów, a spośród nich najważniejsze są skrzynie i klucze, chociaż są dostępne także bonusy i bronie. Łatwo się domyślić, że skrzynie są otwierane przez klucze i to właśnie naszym zadaniem jest grupować je blisko siebie. Klucz potrafi otworzyć wiele skrzynek, więc musimy przenosić skrzynki o odpowiednich kolorach blisko siebie, ustawiać sobie schodki za wczasu i czekać na odpowiedni klucz.

W trybie solo walczymy przeciwko demonicznym cegiełkom i przeciwko zegarowi

Największym problemem jaki spotkałem w grze jest tragiczna losowość rozgrywki w wypadku braku umiejętności. Przyznam się, że początkowo nie rozumiałem jak grać w tę grę aż do momentu gry mój tyłek został skopany przez jakiegoś gracza w trybie online. Okazało się, że on nie czeka na spadające klocki, tylko ściąga je, przestawia, układa w stosy, zawsze układa sobie ścieżkę i obserwuje co i gdzie spadnie. Treasure Stack może wydawać się na pierwszy rzut oka leniwą grą, ale w gruncie rzeczy jest niesamowicie wymagającym tytułem, gdzie kluczową rolę odgrywa skupienie oraz szybkie i celne operowanie analogami. Znajomość bonusów także się przydaje. Treasure Stack charakteryzuje się typem powtarzalnej rozgrywki, w której trzeba taktyki i umiejętności, które przychodzą z czasem. Co prawda osiągnięcie wyniku na poziomie 200 w pierwszej godzinie może się zdarzyć, ale gra wymaga od nas zdobycia co najmniej 500 jako wymóg jednego osiągnięcia!

Pojedynki online są bolesne, zwłaszcza gdy nie mamy szczęścia. Każdy gracz ma osobny zestaw par

Co tu dużo mówić, Treasure Stack nie jest grą piękną ani dobrze brzmiącą. Jest jednak dość poważnym wyzwaniem. Stanięcie przeciwko sobie w trybie solo, czy przeciwko innym graczom w trybie online – obie opcje są równie frustrujące, a ciągłe doskonalenie umiejętności zajmuje sporo czasu. Dodatkowo wyznacznikiem ukończenia są osiągnięcia, a jedno z nich wymaga osiągnięcia najwyższej rangi w grze sezonowej online, co oznacza że nie tylko będzie trzeba wykazać się umiejętnościami, ale też będziemy musieli to zrobić w krótkim czasie. Nie ma co, Treasure Stack zajmie zapewne setki godzin. Zdecydowanie nie jest to gra łatwa. Ale czy warta polecenia? Nope. Jest zbyt powtarzalna i wymaga niekomfortowo wysokiego poziomu umiejętności i skupienia. Na pewno nie jest to bezmózga zabawa, której oczekiwałem.Gra została dostarczona przez Evolve PR

Recenzent spędził w grze 5 godzin, zdobywając 9 osiągnięć i dochodząc dość szybko do wniosku, że to wersja hardcore Tetrisa!

6.8
Dźwięk:
6.5
Grafika:
6
Rozgrywka:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *