DLC Recenzja

Tory w kosmosie – Recenzja Tracks – Sci-Fi Pack DLC

Tracks Sci-Fi Pack, recenzja, review, Xbox One, DLC

Tracks – The Train Set Game ukazało się na Xboksie One pod koniec 2019 roku. Gra dostała dość mierną ocenę 5.4/10 i nie grałem w nią od momentu ukończenia recenzji. Teraz jednak zainstalowałem ją ponownie, bo ukazało się DLC, które dodaje kosmitów, astronautów i kilka ciekawych pojazdów. Sci-Fi Pack nie daje jednak wiele.

Niewiele się zmieniło…

Tracks - The Train Set Game, Sci-Fi Pack, Xbox One, recenzja, review
Nowa piaskownica na Księżycu nie dodaje nowych elementów mechaniki, jak nieważkość, czy inne zmyślne kosmiczne elementy.

Sci-Fi Pack to dodatek, który w gruncie rzeczy nie obiecuje wiele. Można go porównać do wielu dodatków, które są wydawane jako rozszerzenia gier wyścigowych. Sci-Fi Pack dodaje nową lokację i to jest właśnie głoszone jako najważniejsza składowa tego dodatku. O ile faktycznie dodano do gry Księżyc, to tak naprawdę nie wpływa to w żaden sposób na rozgrywkę. Sądziłem, że umieszczenie pociągu na Księżycu da deweloperom szansę na pokazanie nam czegoś nowego, interesującego, czegoś, co ożywi rozgrywkę albo da grze cel. Niestety okazji nie wykorzystano. Księżyc zmienia w gruncie rzeczy jedynie „podłogę”, „sufit” i „ściany” naszej piaskownicy, ale nie ma wpływu na fizykę, nie dodaje celów, a sam Księżyc ma tylko dostępny tryb „zabawy”, w którym nie ma nawet trybu wymagającego transportowania pasażerów. Uważam to za spore niedopatrzenie, wielką zaprzepaszczoną szansę i coś, co sprawia, że dodatek już w tym momencie staje się odrobinę bezsensowny. Księżyc nie jest jednak jedyną rzeczą, którą oferuje Sci-Fi Pack.

… Ale są kosmici

Tracks - The Train Set Game, Sci-Fi Pack, Xbox One, recenzja, review
Sci-Fi Pack dodaje jednak sporo elementów kosmetycznych, kilkadziesiąt. Wśród nich są kosmici, skały, pojazdy i infrastruktura kosmiczna.

Elementami, które hojnie wypełniają DLC, są dodatki kosmetyczne. Jest ich całkiem sporo i ich wspólnym tematem jest kosmos. Mamy tutaj dostęp do przeróżnych elementów, ale głównie skupiają się one na kosmetyce i nie wnoszą nic nowego poza tłem piaskownicy. Na pierwszy ogień idą pojazdy, a więc dostajemy tutaj łaziki, promy kosmiczne i statki kosmitów. Następnie jest infrastruktura, gdzie znajdziemy haby, centrum lotów, czy też satelity i obserwatorium. Są też pasażerowie, wśród których znajdziemy inżynierów, astronautów w różnych kombinezonach, kilka typów robotów i kosmitów. Jak wspominałem, z uwagi na brak nowych mechanik na poziomie piaskownicy, są to tylko elementy kosmetyczne. Miałem nadzieje, że coś się stanie, jak ludzi umieścimy na powierzchni Księżyca, ale nic się nie wydarzyło. Żaden z nowych elementów nie jest animowany, więc obserwatorium, które swoją drogą jest bardzo ziemską strukturą, będzie zawsze zamknięte, co nieco rozczarowuje. Jedyną naprawdę ciekawą zmianą jest podmienienie ciuchci, która teraz wygląda bardzo kosmicznie. Znajdziemy na niej jakąś małą satelitę, a cała będzie wykonana w metalu. Koła natomiast już nie będą drewniane, na Księżycu są one gumowe z dość agresywnym bieżnikiem. I to wszystko, co oferuje Sci-Fi Pack. W zasadzie całkiem niewiele.

Niewiele treści za niewiele pieniędzy

Tracks - The Train Set Game, Sci-Fi Pack, Xbox One, recenzja, review
Na Księżycu nadal obowiązują ziemskie standardy kolejowe, czyli platformy i stacje, jak każde inne.

Sci-Fi Pack do Tracks – The Train Set Game jest dodatkiem za 20 złotych, który dodaje stosunkowo niewiele. Zważywszy na to, że poprzedni dodatek, który wprowadza kosmetykę związaną z przedmieściami, był darmowy, Sci-Fi Pack nie wydaje się dobrą ofertą. Jest on jednak interesujący dla osób, które chcą zdobyć w szybkim czasie sporo Gamerscore’u. Za 20 złotych dostajemy dostęp do 500G, które dostaniemy po odblokowaniu 5 prostych osiągnięć, co zajmie nam mniej niż pół godziny. I tutaj leży prawdziwa wartość dodatku dla graczy na Xboksie. Sci-Fi Pack jest zbyt skromny, żeby z czystym sumieniem polecić go komukolwiek. Jest też zbyt niewielki, żeby go kupić z czystym sumieniem. Jeśli jednak uwielbiasz tę grę i chcesz nieco urozmaicić sobie rozgrywkę, to jak najbardziej kup sobie ten dodatek, ale nie oczekuj cudów.

Grano na Xboksie One X

Dodatek został dostarczony przez wydawcę na potrzeby tej recenzji.

5.2
Tracks - The Train Set Game:
5.4
Sci-Fi Pack:
5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.