Gra Recenzja

Relaksujące niczym praca w ogrodzie – recenzja Tools Up! Garden Party – Episode 1: The Tree House

All In! Games i The Knights of Unity wypuścili nowy dodatek do Tools Up! Po niespodziewanej aktualizacji kilka miesięcy temu można się było spodziewać, że coś więcej nadejdzie, ale kto oczekiwał ogrodnictwa? Czy dla najnowszego DLC warto wrócić do Tools Up!? Czy warto zapłacić aż 70 złotych za Garden Party?

Remont ogrodu (na drzewie)

O Tools Up! pisałem już w 2019 roku. The Knights of Unity i All In! Games wypuścili na rynek grę, która kierowana była do fanów Overcooked! i podobnych gier. Stworzyli oni grę bardziej relaksującą i stawiającą mniejszy nacisk na presję czasu. Teraz ukazało się pierwsze DLC w serii trzech. Tools Up! Garden Party – Episode 1: The Tree House to 15 poziomów, podczas których przyjdzie nam nie tylko remontować pomieszczenia, ale także zająć się ogrodem. Będziemy musieli kosić trawę, wyrywać chwasty, siać nową, podlewać ją, ale także ustawiać stoliki, ławki, posągi. Pracy w ogrodzie jest naprawdę dużo. Nie doświadczymy tutaj też żadnego wprowadzenia wiec, jeśli chcemy rozgrywkę zacząć od Garden Party, warto zapoznać się z przynajmniej kilkoma pierwszymi poziomami z podstawowej wersji gry. Jeśli jest już to za nami albo czujemy przypływ odwagi, czas zabrać się za prace ogrodowe.

No co za szop!

Tools Up! Garden Party - Episode 1: The Tree House, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Szop, którego spotkamy w ogrodzie to wredne stworzenie. Wrzuca przedmioty do wody, przeszkadzając w sprzątaniu, a to nie wszystko. Wytrąca też rzeczy z ręki i blokuje przejście!

Większość z 15 poziomów, które są dostępne w pierwszym odcinku dodatku, są bardzo proste. Czasu jest wystarczająco, żeby bez spinania się móc ukończyć każdy poziom i po drodze popełnić kilka błędów. Są jednak elementy, które w moim odczuciu są zrobione… Mniej niż optymalnie. Sterowanie kosiarką jest na tyle dziwne, że łatwiej jest ją ciągnąć do tyłu, tracąc kupę czasu, niż użyć jej napędu. Podobnie jest z wężem ogrodowym. Tools Up! to dość mało precyzyjna gra, więc wycelowanie strumienia wody w kawałek trawnika, który akurat chcemy podlać, jest niemalże niemożliwe. Jakby tego było mało, to jeszcze przyjdzie nam zetrzeć się z wrednym szopem. Zwierzak będzie kradł nam przedmioty, wytrącał narzędzia z ręki i blokował przejścia. Jeszcze jakbyśmy mogli go kopnąć, usuwając go z drogi albo dając sobie kilka sekund spokoju, to byłoby cudownie. Niestety w grze brakuje takiej opcji albo ja jej jeszcze nie odkryłem.

Dobry dodatek do genialnej gry

Tools Up! Garden Party - Episode 1: The Tree House, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Ogrody są początkowo proste, ale z czasem robią się dość skomplikowane. Rzucanie odpowiednich przedmiotów i pływanie będzie koniecznością, żeby posadzić trawę.

Tools Up! Garden Party to kolekcja trzech nowych epizodów gry, które dadzą nam możliwość spaceru po domku na drzewie. Niestety same poziomy nie różnią się szczególnie od tego, co widzieliśmy już wcześniej. Największa zmiana polega na tym, że tutaj główny nacisk jest kładziony na sadzenie i zabawy w ogrodzie. Typowa budowlanka to tylko dodatek. O ile w każdym poziomie przyjdzie nam kosić i siać trawę oraz aranżować ogród, to występują poziomy, gdzie nie dotkniemy nawet wałka i kielni. Złapiemy za to szpadel, kosiarkę i konewkę. 15 poziomów, które dostępne są w pierwszym odcinku, powinno dostarczyć nam do 2-3 godzin zabawy. Mimo tego, że samego domku na drzewie nie przyjdzie nam remontować, to wydaje się to całkiem przyzwoitą ofertą. Szczególnie że za 69,99 zł dostajemy dostęp do wszystkich 3 odcinków, a kupując pakiet DLC razem z grą, płacimy tylko połowę ceny za dodatek. Warto? Warto!

Grano na Xboksie Series X

Tools Up! Garden Party - Episode 1: The Tree House to pierwsze z trzech zapowiedzianych DLC do Tools Up! 15 nowych poziomów to szansa na zabawę w ogrodzie. Koszenia i sianie nowych trawników, aranżacja ozdób ogrodowych i walka z wrednym szopem to esencja nowego dodatku. Przynajmniej pies chce nam pomóc! Garden Party Season Pass został udostępniony przez agencję PR.

8
Tools Up! Garden Party - Episode 1: The Tree House:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *