Gra Recenzja

Recenzja Super Wiloo Demake, Mochi Mochi Boy i Hoggy 2

Mochi Mochi Boy, Hoggy 2, Super Wiloo Demake, recenzja, review, Xbox One

Ratalaika Games wydaje jedną grę tygodniowo. Daje nam to pięć wydane przez nich gier w lipcu. O zaskakująco dobrym Paradox Soul już pisałem. O zaskakująco kiepskim Bouncy Bullets też, a teraz przyszła pora na Super Wiloo Demake, Mochi Mochi Boy i Hoggy 2 w jednym krótkim wpisie.

Super Wiloo Demake

Super Wiloo Demake to generalnie kiepska platformówka dla dorosłej osoby. lightUP zrobiło kilka tanich gierek, które chyba nie przypadną do gustu nikomu, ale potrafiłbym znaleźć dla nich miejsce w bibliotece gier dla dziecka. Może dlatego, że dzieci są jej bohaterami? A może dlatego, że jest tak bajecznie prosta? Wiloo i Agatha ruszają w pogoń za swoim psem, który został uprowadzony przez Dr. ETvaldo. W grze mamy 50 poziomów w 5 światach, 5 bossów i kilka kombinezonów, które diametralnie zmieniają nasza postać, działając niczym grzybki i kwiatki w Mario. Strój pszczoły pozwala nam latać, a strój pancernika zwinąć się w kulkę i rozgnieść przeciwnika, a to nie są wszystkie. Co prawda gra oferuje wybór trzech poziomów trudności, ale różnią się one nie samą trudnością poziomów, a stopniem ułatwień, które są nam oferowane, jak na przykład ograniczenie czasu lotu w stroju pszczoły, czy ograniczona ilość prób. Gra jest prosta do ukończenia. Gra oferuje nam 18 osiągnięć wartych 1000G lub 19 trofeów zwieńczonych platynką (gra dostępna jest w 6 wersjach). Cena: 22,99 zł na Xboksa One; $4,99 na Switcha; 21 złotych na PlayStation 4 i Vitę.

Ocena: 2.5/5Mochi Mochi Boy

Mochi Mochi Boy to dość prosta w założeniu i wykonaniu gra logiczna. Naszym zadaniem w niej jest przejście przez wszystkie pola na planszy tak, żeby na każdym stawać tylko raz. Gramy jako śluz, więc w efekcie uzyskujemy długiego śluzowego węża, co znacznie ułatwia orientację w terenie. Założenia fabularne w grze są proste. Diabeł porwał naszych towarzyszy, a my musimy wyruszyć im z pomocą. Zasadnicza gra posiada aż 138 poziomów o rosnącej trudności, a większość spośród nich ma więcej niż jedno rozwiązanie. Wspinaczka na wysoką wieżę to jednak nie wszystko, bo gra pozwala też zejść 10 poziomów pod ziemię i rozegrać 10 losowo generowanych poziomów. Mochi Mochi Boy to gra, która starczy na sporo czasu, jeśli planujesz ją przejść całą, ale jeśli nie… Gra ma 11 osiągnięć o wartości 1000G, które są do zdobycia w godzinę. Wersja gry na PlayStation (a raczej każda z sześciu wersji) ma 12 trofeów, ponownie zwieńczonych platynką. Cena: 22,99 zł na Xboksa One; $4,99 na Switcha; 21 złotych na PlayStation 4 i Vitę.

Ocena: 2/5Hoggy 2

Hoggy 2 to druga część gry Hoggy wydanej na iOSa w 2009 roku i później przeniesionej na Androida. Opowiada historię Hoggy’ego i Hogathy, którzy muszą uratować swoje dzieci, które zostały uprowadzone przez Moonmana. Gra jest platformówką, w której musimy kończyć poziomy, zjadać owoce i zdobywać klucze, pozwalające odblokować dalsze przejścia. Nasi bohaterowie, będąc kulkami śluzu, poruszają się dość dziwnie, ponieważ charakteryzują się wysoką przyczepnością, która nie pozwala im spaść z platformy, a jedynym sposobem na przedostanie się na inne platformy jest zmiana grawitacji, przenosząc się odpowiednio na sufit lub podłogę. Jest to dość ciekawa metoda rozgrywki i zapewnia łatwą i relaksującą rozgrywkę. Poziomy są krótkie, od razu widać co trzeba w nich zrobić, a naszym jedynym zadaniem jest tak naprawdę wykombinowanie, w jaki sposób zebrać wszystkie owoce. Gra jest jednak dość długa, ponieważ ma ona ponad 200 poziomów, chociaż zdobycie wszystkich osiągnięć/trofeów zajmie nam około godzinki, ponieważ wymagane jest od nas zdobycie tylko 20 kluczyków i ukończenie pierwszej walki z bossem. Hoggy 2 ma 11 osiągnięć i 12 trofeów, przy czym na PS4 i PSV dostępnych jest 6 wersji gry. Cena: 22,99 zł na Xboksa One; 21 złotych na PlayStation 4 i Vitę; $4,99 na Switcha.

Ocena: 2/5Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.