Gra Recenzja

Recenzja Sniper Elite 4 – Target Führer DLC

Target Führer

Target Führer to pierwsze DLC do najnowszej gry od Rebellionu – Sniper Elite 4. Mamy tutaj do czynienia ze sztandarowym już dodatkiem, do którego mogliśmy się już przyzwyczaić wcześniej, którego celem jest zabicie Adolfa Hitlera, który szczęśliwym trafem znajduje się z efektywnym zasięgu naszego karabinu. Co twórcy przygotowali dla nas tym razem?

Sniper Elite 4 - Target Führer
Zewnętrzna część bazy jest spora, jednak nie spędzimy w niej zbyt wiele czasu

Naszym początkowym zadaniem jest rozprawienie się z jednym z dowódców marynarki III Rzeszy, która zagraża aliantom pływającym po Morzu Śródziemnym. Po naszym przybyciu na miejsce okazuje się, że ten jest jednak martwy, a nasz cel ulega nagłej zmianie, gdy okazuje się, że w bazie jest właśnie obecny Adolf Hitler. Naszym celem jest wykorzystanie okazji i wyeliminowanie nazistowskiego lidera, z nadzieją, że konflikt zostanie zakończony znacznie szybciej, niż zakłada historia. Hitler wykonuje właśnie inspekcję bazy, co daje nam wiele okazji na spowodowanie wypadku przy pracy. Nieważne, czy jesteśmy fanami eksplozji, wypadkow z dużej wysokości, czy bardziej bezpośrednich metod mordu, w całej bazie znajdziemy coś dla siebie. Dodatek, poza samymi metodami zabójstw, daje nam wiele  możliwości dotarcia do celu, czy też daje nam kilka zadań pobocznych. Jeśli chcemy wykonać wszystko, zabić Hitlera, znaleźć zapasy pozostawione przez nasz kontakt, sabotować bazę i ją wysadzić, a przy tym pozostając cichym, to możemy spędzić w grze nawet koło godziny.

Sniper Elite 4 - Target Führer
Przeciwnicy z bronią automatyczną mają sporą przewagę w zamkniętym doku

Z drugiej strony jeśli chcemy tylko wyeliminować cel, to możemy zakończyć grę w kwadrans, a to i tak, jeśli jesteśmy wolni. Cała siła dodatku polega na powtarzalności i mnogości metod eliminacji. Poza tym, niestety nic nie dostarcza. Nie uświadczymy nic, co da się wynieść poza misję, poza nowym skinem do Colta M1911, który miał być prezentem dla Führera. Jest to jednak cała specyfika tych dodatków do gry, ponieważ są one podzielone na dwie grupy – dodatki kosmetyczno-użytkowe i misje dodatkowe. Target Führer jest oczywiście misją dodatkową, więc nie dostarcza tak wiele. Jednocześnie jest to najdroższy dodatek do gry, co jest nieco niezrozumiałe z mojej strony, ale taką decyzję już podjęto, a ona weszła w życie. Dodatek był także dodatkiem za zamówienie przedpremierowe, więc kilkoro z nas na pewno mogło się cieszyć nim bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Sniper Elite 4 - Target Führer
Podwieszona łódź podwodna. Wygląda zachęcająco, co?

Pomówmy może jednak nieco więcej o samym dodatku. Teren, na którym działamy, podzielony jest na dwa obszary. Pierwszym jest otwarta przestrzeń na zewnątrz bazy, gdzie znajdziemy trzy fortece broniące dostępu do wnętrza bazy z kierunku morza, zatokę kryjącą wrota do hangaru, a za nimi znajduje się serce bazy, wielki podziemny dok, w którym są budowane i uzbrajane łodzie podwodne Kriegsmarine. Wszędzie wala się amunicja, podwieszone łodzie podwodne, z jakiegoś powodu wisi na dźwigu coś, co przypomina wieżę PzKpfw VI „Tygrys”. Skąd się tam wzięła? Nieważne, ważne, że można kogoś nią zabić, chyba nawet Hitler pod nią przechodzi dwa razy. Wszystkie te przedmioty dają nam liczne szanse, a z uwagi na prowadzone remonty, zarówno okrętów, jak i bunkra, możemy wszędzie znaleźć rusztowania, które dają nam idealny widok na otwartą przestrzeń wnętrza, nasz cel, oraz kilka ciekawszych przedmiotów mordu, które twórcy uznali za szczególnie warte uwagi. Większość z nich ma swoje własne krótkie filmiki prezentujące albo zbliżanie się do tego obiektu, albo sam moment zabójstwa. Jest to ciekawe podejście, bo jak  Führer zbliża się do sceny i widzimy krótką animację tego miejsca, to wiemy, że coś ważnego może się tam wydarzyć. Naszym zadaniem jest znaleźć wszystkie te miejsca, żeby wykonać wszystkie wyzwania w misji.

Sniper Elite 4 - Target Führer
Nasz cel dogląda fortec chroniących dostęp do zatoki z hangarem

Czy dodatek jest wart swojej ceny? Chyba tak. Sniper Elite 4 to dobra gra, a Target Führer tylko wydłuża naszą zabawę o kilka godzin. To już leży w kwestii gracza, czy chce wydać kilkadziesiąt złotych na nieco więcej Sniper Elite. Dla mnie dodatek jest wystarczająco dobry, żeby zakupić resztę dodatków, może nawet Season Pass. A wy? Jak sądzicie?

Gra została udostępniona przez Sold Out

Recenzent spędził grając w dodatek około 4 godzin, zabijając Führera na każdy możliwy sposób, i zdobywając wszystkie osiągnięcia

8.7
Dźwięk:
8
Grafika:
8.5
Rozgrywka:
9.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *