Gra Recenzja

Czas na ślub – Recenzja Sisters Royale: Five Sisters Under Fire

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire, Xbox One, recenzja, review

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire to nie jest typowy shoot ‘em up. Co prawda strzelamy, idziemy cały czas w górę ekranu i spotykamy masę przeciwników, ale tym razem nie poruszamy się w statku, niczym w Iro Hero, 1942, czy Red Death, a kierujemy jedną z pięciu sióstr, które mają ten sam cel – wyjść za mąż.

Gra od weteranów

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire, Xbox One, recenzja, review
Sisters Royale: Five Sisters Under Fire to nie pierwsza gra of Alfa System. Firma ma już ponad 30 lat doświadczenia na rynku!

Alfa System to japońskie studio deweloperskie, które zaczęło swoją działalność w 1988 roku. Od samego początku maczali swoje ręce w dobrze znanych seriach, jednak skupiali się na rynku japońskim i japońskich platformach, takich jak Sharp X68000, PC Engine, czy Casio Loopy, więc nie byli szczególnie znani na rynku międzynarodowym. Z czasem zaczęli jednak wydawać gry na PlayStation, Xboksa, PC i platformy Nintendo, tworząc serie takie jak Castle of Shikigami, Phatnasy Star, Tales of the World, czy Gunpadre. Ich najnowsza gra – Sisters Royale – ukazała się w 2018 roku na Switcha i PlayStation 4, ale dopiero teraz gra ukazała się na Xboksie One jako Sisters Royale: Five Sisters Under Fire.

Siostrzyczki na wojnie

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire, Xbox One, recenzja, review
W grze mamy do wybory pięć siostrzyczek, które nie przepadają za sobą. Widać to już po dialogach, które często są przepełnione groźbami i wyzwiskami.

Sisters Royale opowiada historię pięciu potężnych sióstr, które miały pokonać wielkie zło w postaci Seytana, jednak niezbyt za sobą przepadały. Każda poszła w inną stronę i dopiero teraz zebrały się ponownie. Okazuje się jednak, że ich nienawiść nie wygasła, po prostu muszę ustalić która wyjdzie za mąż za Lorda Yashina. Swój konflikt postanawiają rozwiązać za pomocą przemocy, wykańczając sobie nawzajem. Przed rozpoczęciem gry możemy wybrać jedną z sióstr – Sonayę, Selmę, Ece, Nur albo Lalę – i naszym zadaniem będzie przedzieranie się przez hordy przeciwników w ich kierunku. Każda siostra, której nie wybierzemy będzie bossem kończącym dany poziom. Przyjdzie nam walczyć nie tylko z siostrami, ale też z własnym sumieniem, bo czasami siostry źle się czują z tym, że pokonują rodzeństwo. Szybko jednak przyjdzie nam uporać się z własnymi wątpliwościami i ruszyć w pościg za następną siostrą. Grę można też przejść na jednym z trzech poziomów trudności i mając nieskończoną ilość prób, więc gra bywa trudna, ale do przejścia przez każdego. Aha, jeśli jednak żadna z sióstr nie przypadła nam go gustu, to zawsze można wybrać Ode, która jest samozwańczą zbawczynią świata. Przyjdzie nam jednak zapłacić 12,99 zł za odblokowanie tej postaci w grze.

Dobra, ale uboga rozgrywka

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire, Xbox One, recenzja, review
W grze nie ma żadnych pick-upów, a jedyne modyfikatory na poziomach są środowiskowej natury. Lód, wiatraki, ciemność.

Sisters Royale oferuje nam na ogół to, co każda inna gra z gatunku. Napotkamy chaos, niesamowite ilości pocisków i przeciwników, wymagającą rozgrywkę, konieczność wykonywania uników. Dodatkowo mamy do wykorzystania atak podstawowy, alternatywy i bombę, która jest atakiem specjalnym. Niestety nie będzie nam dane niczego zbierać, niczego poza monetami, które wpływają tylko na nasz wynik. Sprawia to, że w Sisters Royale gra się dość nieinteresująco. Trudno powiedzieć, że nudno i nużąco, bo ten typ rozgrywki trzyma cały czas w napięciu, ale z uwagi na brak jakichkolwiek power-upów, leczenia, 1-upów i tym podobnych modyfikatorów rozgrywki sprawia, będziemy cały czas używać tych samych ataków o tym samym wzorze i unikać przeciwników, którzy są tak samo trudni do pokonania na pierwszym i ostatnim poziomie, po prostu z czasem będzie ich więcej. Dodatkowo poziomy są dość proste, tylko czasami zmienia się jakiś kluczowy element rozgrywki, jak na przykład wprowadzenie połaci lodu, na których sterowanie siostrami jest nieco bardziej bezwładne, czy też zaciemnienie poziomu. Inne poziomy to jednak wszystko na co możemy liczyć.

Dobra gra w swoim gatunku

Sisters Royale: Five Sisters Under Fire, Xbox One, recenzja, review
Gra nie jest trudna, ale osiągnięcia już tak. Jedno dostaniemy za ukończenie gry na najwyższym poziomie trudności bez odnoszenia obrażeń!

Sisters Royale to ciekawa gra, która na pewno zachęci wielu graczy, głównie fanów gatunku shoot ‘em up. Część graczy zostanie też zachęconych przez styl graficzny gry, który jest naprawdę przyjemny i nie dziwi, że gra ukazała się najpierw na Switchu, bo taka grafika idealnie pasuje to tej konsoli. Dla pozostałych graczy gra nie ma jednak zbyt wiele do zaoferowania, bo jest niedługa, wymagająca, osiągnięcia wydają się wręcz niemożliwe do zdobycia, a gra ceną też nie zachęca, bo kosztuje prawie 70 złotych.Grano na Xboksie One X

Gra została udostępniona przez PR-owców z PR Hound

6
Sisters Royale: Five Sisters Under Fire:
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *