Gra Recenzja

Mała wielka gra – Recenzja SiNKR

Proste gry są fajne. Nie chodzi tylko i prostotę zdobycia 1000G lub platynki, ale chodzi o delikatny proces relaksacji. Deweloperzy wolą jednak gry, które są proste i nawiązują do klasyki, co czyni SiNKR produktem wyjątkowym na rynku. Gra jest przyjemna, tania i relaksująca. Ale co dostaniemy za te 20 złotych?

Krążki, dziurki i haczyki

SiNKR, Xbox One, Windows 10, recenzja, review
SiNKR to ładna, prosta i przyjemna gra, która ma tylko kilkadziesiąt poziomów, ale zajmą one trochę czasu. Poziomy tylko początkowo są łatwe.

Wahler Digital, którzy są deweloperem i wydawcą SiNKR, zaproponowali nam rodzaj rozgrywki, który jest prosty, ale poziom złożoności dość szybko rośnie. Gra polega na upuszczaniu „klocków” w odpowiednie dziurki. Klocki przesuwamy za pomocą haków, które przymocowane są do liny a ta do kołowrotka, który możemy zwijać. SiNKR dość szybko uczy nas podstaw, a potem jeszcze szybciej uświadamia, że to nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać. Już w pierwszych 10 poziomach musimy się zastanowić, bo rozwiązanie o ile wydaje się oczywiste, i zapewne takie jest, to chwili zastanowienia wymaga jak za pomocą systemu haków doprowadzić klocek w odpowiednią dziurkę. A ostatnie poziomy? Czasami w ogóle trudno ogarnąć co się na nich dzieje, szczególnie jak zaczynają się łączyć różne mechaniki, czemu zwłaszcza winne są poziomy bonusowe.

No i to by było na tyle?

SiNKR, Xbox One, Windows 10, recenzja, review
Z czasem zaczynają się pojawiać kolejne elementy, które utrudniają grę. Na szczęście SiNKR bardzo delikatnie wprowadza nas w nowe mechaniki rozgrywki.

Niestety ta recenzja będzie krótka, bo w grze tak naprawdę nie ma wiele więcej. Uświadczymy w niej kilkadziesiąt poziomów o rosnącym poziomie trudności, miłą dla oka paletę barw (chociaż nie można zbyt wiele mówić o grafice w SiNKR), a także relaksującą muzykę, która w części jest tworzona przez nasze ruchy podczas gry. Wielkim plusem SiNKR jest to, że gra kosztuje tyle samo na każdej platformie i jest dostępna na komórki, wszystkie rodzaje PC i Xboksa One. Niestety PS4 jeszcze nie doczekało się swojej wersji i wielkim rozczarowaniem dla mnie jest brak wersji gry na Switcha, gdzie idealnie by się sprawdziła jako gra na 15 minut, gdy akurat mamy chwilę do zagospodarowania. SiNKR to zdecydowanie jedna z lepszych gier tego typu, z jakimi miałem do czynienia w tym roku.Grano na Xboksie One X

Gra została dostarczona na potrzeby tej recenzji.

8
SiNKR:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.