Gra Recenzja

Recenzja Paradox Soul

Paradox Soul, Xbox One, recenzja, review

Szok. Niedługo po napisaniu o Bouncy Bullets zagrałem w Paradox Soul od Ratalaiki i… Okazuje się, że to jest całkiem przyzwoita gra w niskiej cenie. Co prawda ukończenie wszystkich osiągnięć w niej zajmie nam nadal jakieś 30 minut, ale jednocześnie nie będziemy śpieszyć z jej usunięciem.

Prosty styl i rozgrywka

Paradox Soul, Xbox One, recenzja, review
Na początku znajdujemy broń, jednak nie jest to jedyna metoda zabijania przeciwników – z czasem będzie bardziej zabójczo

Paradox Soul to dość interesująca gra. Akcja dzieje się na Islandii w latach 80, jednak nie ma to zupełnie znaczenia, ponieważ nie o fabułę chodzi w tej grze, a sama data nie ma wpływu na rozgrywkę. Cel, mimo że nie zostaje nam przedstawiony, wydaje się być prosty. Musimy bowiem dotrzeć na samo dno kompleksu badawczego, pokonując przeciwników i szukając sprzętu, który pomoże nam zejść głębiej. Gra jest całkiem liniowa, jednak zmusza nas do ponownego odwiedzania wielu pomieszczeń, ponieważ prawie każde z nich ma więcej niż jedno wyjście, a więc będziemy latać w tę i z powrotem w poszukiwaniu kluczy, broni, bossów i innych mniej lub bardziej zabójczych rzeczy. Z czasem bywa to nieco męczące, ponieważ dość łatwo się zgubić w labiryncie pomieszczeń, a przynajmniej mieć wrażenie, że nasz postęp jest zupełnie przypadkowy, bo wchodzimy w kolejne drzwi i zawsze brniemy do przodu. Pokonanie wszystkich pomieszczeń i bossów powinno zająć nam około godziny.

Osiągnięcia

Paradox Soul, Xbox One, recenzja, review
Prototypowy kombinezon zwiększa naszą zwinność – gra przypomina nieco Shadow Complex pod wieloma względami

Te są akurat proste. Paradox Soul nie posiada żadnych zaawansowanych mechanik, które utrudniłyby rozgrywkę. Mamy tutaj poruszanie się, skok, strzelanie, unik, nic nadzwyczajnego. Sprawia to, że gra jest bardzo łatwa do przejścia, szczególnie gdy w menu ustawimy poziom trudności na „łatwy”. Dodatkowo gra zapisuje nasz postęp po każdym wejściu do nowego pomieszczenia, więc jeśli życie nam się skończy, to zawsze możemy zacząć minutę wcześniej – przy wejściu. Osiągnięcia są generalnie bardzo proste, bo dostajemy je za podnoszenie przedmiotów, eksplorację i walkę. Nie będą wymagać od nas schodzenia ze ścieżki do ostatniego osiągnięcia – za wejście do pokoju numer 33. Gdy już się w nim znajdziemy, to odblokowane będziemy mieli 12 osiągnięć wartych 1000G, lub dostaniemy platynkę w jednej z sześciu wersji gry na PlayStation 4 i Vitę.

Podsumowanie

Paradox Soul, Xbox One, recenzja, review
Walki z bossami nie są trudne, wystarczy zapoznać się z ich atakami i dość łatwo będzie nam ich uniknąć

Paradox Soul to dość solidna, aczkolwiek krótka gierka dostępna na wszystkie główne platformy. O dziwo jest to także jedna z gier, która w pewnym stopniu została opublikowana dzięki wsparciu Kickstartera (£ 2 069) w 2017 roku. Ritual Games lubi robić niewielkie gry akcji w świecie 2D i dobrze, bo w moich oczach nie próbują być niczym innym niż faktycznie są. Żadnych duchowych następców, czy kiepskich gier inspirowanych innymi tytułami. Nie mówię, że tak nie jest, ale gra nie jest w ten sposób reklamowana. Gra jest za to reklamowana brakiem trzymania za rączkę, który ma podkreślać trudność gry, jednak nie ma to znaczenia przy tak niskim poziomie trudności, gdzie większość przeciwników można zabić zanim znajdą się w zasięgu ich ataku, a przed prawie każdym przeciwnikiem atakującym na odległość można się schować za skrzynką. Paradox Soul to gra, którą mogę polecić, bo grało mi się całkiem przyjemnie i dostarczyła szybkiego Gamerscore’u. Dwa powodu na wydanie 20 złotych!Gra została udostępniona przez Ratalaika Games

Recenzent spędził w grze około godziny, zdobywając wszystkie 12 osiągnięć i przechodząc całą grę!

7.5
Dźwięk:
6.5
Grafika:
6
Rozgrywka:
7.5
Błędy:
10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *