Gra Recenzja

Bijatyka na kartach ksiąg – Recenzja Paperbound Brawlers

Paperbound zostało wydane w 2015 roku na PC i PS4. Graczom, posiadającym Xboksa i Switcha, przyszło czekać 5 lat, ale gra w końcu dostępna jest na naszych platformach. Czym gra jest? Czy warto się nią zainteresować? No i co się zmieniło w rozszerzonej wersji — Paperbound Brawlers?

Niewiele nowości

Paperbound Brawlers, Xbox One, recenzja, review
Nowy tryb rozgrywki w Paperbound Brawlers to Gravity Ball – swoista piłka nożna, gdzie trzeba zdobywać punkty wtaczając piłkę w bramkę przeciwnika.

Paperbound Brawlers wydane przez Dissident Logic jest interesującą grą pod kilkoma względami. Najpierw aspekty deweloperskie. Gra się ukazała lata temu na PS4 i PC, ale w opracowaniu była też wersja na Xboksa 360, która wykorzystywała XNA. Dlaczego nie wyszła wtedy też na Xboksa? Ponieważ Xbox 360 był już na wyjściu, a One nie wspierał XNA, więc zamiast bawić się w port, deweloper postanowił zrezygnować z zabawy z Xboksami. Trochę szkoda, ale dzięki temu otrzymaliśmy właśnie wersję gry, która wydaje się lepsza względem poprzednich, ale w niewielkim stopniu. Główne zmiany dotyczą wyglądu interfejsu, bo nieco zmodyfikowano prawie każdy akcent, taki jak strzałki, menu wyboru postaci, czy ramki. Dodano też nowy tryb rozgrywki, podnosząc ilość dostępnych trybów do aż 11, ale niestety nie dodano nowych postaci, a miło byłoby zobaczyć w grze np. Elite z Halo ze swoim mieczem. Jest to przegapiona okazja na wizualne zróżnicowanie rozgrywki.

Pióro silniejsze od miecza

Paperbound Brawlers, Xbox One, recenzja, review
Mapy, które są dostępne w grze są podzielona na 5 motywów (zależnych od książek). Różnią się rozmiarem i układem, ale rzadko zdarza się naprawdę dobra mapa.

Cała rozgrywka polega bowiem na walkach na niewielkich arenach, na których dane nam będzie walczyć w stylu każdy-na-każdego i w drużynach. Dodatkowym elementem jest rozgrywka lokalna, w której stanąć przeciwko sobie może do czterech graczy na konsoli, nie zostawiając botom żadnego miejsca. Niestety każda postać, którą wybierzemy, mimo innego wyglądu, posiada te same ataki i ruchy, a gra zaczyna być dość nużąca po pewnym czasie, gdy toczymy kolejne walki z postaciami, które rzucają nożyczkami i kałamarzami i machają ołówkami ku zagładzie przeciwnej drużyny. Paperbound Brawlers to dość prosta gra, która nie ma zbyt wielu warstw złożoności, co pokazuje prostota sterowania. Możemy zaatakować, rzucić nożyczkami lub bombą z tuszem, skoczyć, zmienić grawitację (poprzez zmianę „podłogi”) i to by było na tyle. Nie ma tutaj wślizgów, innych broni, mocy, nie ma tutaj niczego poza postawą. Paperbound Brawlers wydaje się grą szkieletową, którą można rozbudowywać dość tanim kosztem o kolejne cudowne elementy. Deweloper nawiązał nawet współpracę z innymi, wykorzystując w swojej grze postacie z Guacamelee, Tumblestone, czy VVVVVV, jednak są one tylko spritami, które nie wyróżniają się niczym innym.

Nie najlepsza gra na imprezę

Paperbound Brawlers, Xbox One, recenzja, review
Po każdej śmierci odradzamy się w losowym miejscu wyskakują z rozdarcia w kartce, niestety często zdarza się, że SI naszej drużyny zabije nas, bo lubi siec zaraz po odrodzeniu.

Paperbound powstało jako gra, w którą kilkoro znajomych będzie mogło grać, siedząc przed telewizorem. Niestety, jeśli chodzi o gry imprezowe na konsole, to Paperbound Brawlers nie jest moim pierwszym wyborem, bo brakuje w grze pewnej przyjemności, tego czegoś, gdzie będzie można grać, doprowadzać do absurdalnych sytuacji i śmiać się ze znajomymi. Dużo lepszymi tytułami są chociażby Tetsumo Party, Castle Crashers, czy chociażby Keep Talking and Nobody Explodes. Jeśli jednak chcecie łatwe 1000G, czy cokolwiek Switch ma, to będzie to gra idealna, bo jeśli posiadasz cztery kontrolery, to gra jest do ukończenia w pół godziny. Jeśli jednak zależy ci na rozgrywce i dobrej zabawie ze znajomymi, to lepszymi wyborami mogą być wcześniej wspominane gry, albo chociażby Laser League, czy Deployment.Gra została dostarczona przez Dissident Logic

Grano na Xboksie One X.

6
Paperbound Brawlers:
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.