Gra Recenzja

Powrót do kuchni – Recenzja Overcooked! All You Can Eat

Wraz z moją dziewczyną uwielbiamy i nienawidzimy grać w Overcooked!, zależnie od poziomu. Toteż była bardzo podekscytowana, gdy Team17 dało mi szanse zrecenzowania gry. Overcooked! All You Can Eat to kompilacja pierwszej i drugiej gry wraz ze wszystkimi dodatkami. Ale czy jest warta więcej niż każda z nich osobno?

Wszystko w jednym

Overcooked! All You Can Eat, recenzja, review, Xbox Series X, Xbox Series S
Overcooked! All You Can Eat to kompilacja dwóch podstawowych gier i 12 dodatków z poziomami. 2 wydanych dla Overcooked i 10 wydanych dla dwójki.

Overcooked! All You Can Eat to standardowa kompilacja. Coś w stylu Game of the Year Edition, ale dla dwóch gier. Za pakiet przyjdzie nam zapłacić około 180 zł w wersji cyfrowej (w zależności od platformy) i około 200 zł za wersję pudełkową. W ramach zakupu otrzymujemy Overcooked! I Overcooked! 2, ale także 12 dodatków, które potrafią zapewnić wiele kolejnych godzin rozgrywki w dobrze znanym nam stylu. Niestety nie wszystkie dodatki, które ukazały się do Overcooked 2! są dostępne na chwilę obecną. Spora ilość z nich, głównie wydarzenia sezonowe, nadal są niedostępne w grze, chociaż zawsze jest szansa, że będą częścią kolejnej aktualizacji, która na pewno musi się niedługo ukazać, ale dokładnie dlaczego będę pisał niedługo.

Ładnie wygląda, dobrze brzmi

Overcooked! All You Can Eat, recenzja, review, Xbox Series X, Xbox Series S
Poziomy Overcooked! zostały niemalże całkowicie przerobione pod względem graficznym. Tekstury mają więcej detali, a gra wygląda przyjemniej.

Edycja All You Can Eat to nie tylko gry spakowane w paczkę dla konsol nowej generacji. To też liczne poprawki, które zostały wprowadzone. Głównie dotyczą one jednak wyglądu gry. Zarówno Overcooked! jak i Overcooked! 2 mają lepszą grafikę i dźwięk. Co prawda w przypadku Overcooked! 2 zmiana nie jest wielka, bo dodane jest tylko kilka szczegółów dla tekstur i kilka efektów specjalnych, to grafika Overcooked! została niemalże zrobiona od nowa. Każda tekstura straciła swój prosty, klasyczny wygląd i jest teraz podciągnięta do standardu odpowiadającemu Overcooked! 2. Zmiana wizualna jest mile widziana, bo nie zdawałem sobie sprawy, jak brzydko w porównaniu z dwójką wygląda pierwsza gra z serii. Była fajna, ale włączając ją na sprzęcie nowej generacji czuć jej wiek, szczególnie gdy ostatnich kilka dni spędziłem, grając w sporą liczbę dodatków Overcooked! 2.

Chciałbym aktualizacji

Overcooked! All You Can Eat, recenzja, review, Xbox Series X, Xbox Series S
Overcooked! 2 wprowadza wiele dodatkowych elementów, które urozmaicają rozgrywkę. Pistolet na wodę, miech, węgiel i drewno do podsycania ognia.

Wszystko fajnie, ale brakuje mi jednej ważnej rzeczy. Gdzie jest rzucanie w Overcooked!? Jasna, rozumiem, że nie było go w pierwszej grze, ale deweloperzy mogli usiąść na tyłkach i dodać tę opcję w grze. Może utworzyć nowy tryb rozgrywki, zaraz obok klasycznego i ułatwionego. Niektóre poziomy w Overcooked! aż proszą się o możliwość rzucania do siebie jedzenia. Poziom 2-1? Dwa przesuwające się względem siebie ciężarówki? W szczególności ten, ale nie jest to jedyny taki poziom. Generalnie podciągnięcie jakości rozgrywki Overcooked! do poziomu z Overcooked! 2 byłoby genialnym zagraniem. Trzeba jednak się cieszyć z tego, co dostaliśmy, a pakiet sam w sobie jest bardzo dobry!

Pomówmy o problemach

Overcooked! All You Can Eat, recenzja, review, Xbox Series X, Xbox Series S
W obu grach znajdziemy niemożliwe poziomy. Szkoda byłoby stracić cały postęp z poziomu, z którym walczyliśmy godzinami. Niestety jest to teraz możliwe dzięki błędowi.

Nie można dokładać tego w czasie. Overcooked! All You Can Eat ma wielki błąd, którego nijak nie da się pominąć. Z jakiegoś powodu gra po prostu losowo wylogowuje gracza. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Problem jest powszechnie spotykany w wersji na Xboksa Series X|S, chociaż nie wiem, jak wygląda sytuacja w wersji na PlayStation 5. Nie byłoby wielkiego problemu, bo ponowne zalogowanie się to kwestia naciśnięcia jednego przycisku, jednak zdarza się, że poprzez nieodpowiednie zalogowanie po ukończeniu poziomu można stracić cały postęp. Jest to szczególnie irytujące na trudniejszych poziomach, gdzie trzeba wielokrotnie próbować i obmyślać strategię ruchów, żeby w ogóle zbliżyć się do 3 gwiazdek. To jest ta kwestia, która wymaga aktualizacji gry. Mam nadzieję, że przyjdzie na nią pora już niedługo, bo ciągłe wylogowywanie z gry jest poważnym problemem, szczególnie jeśli mamy ochotę pograć ze znajomymi.

Na co jeszcze czekasz?!

Overcooked! All You Can Eat, recenzja, review, Xbox Series X, Xbox Series S
Stare poziomy cieszą się odświeżonym wyglądem. Nowych poziomów niestety brak. Deweloperzy nie wykorzystali szansy, żeby dać nam jeszcze więcej.

Overcooked! All You Can Eat to genialna kompilacja dwóch najlepszych gier imprezowych i kooperacyjnych, które zostały kiedykolwiek wydane. Mogę to powiedzieć z całkowitą pewnością. Nie dość, że dostajemy dwie wzbogacone wizualnie gry, to jeszcze dostajemy większość dodatków, które do nich wyszło. Tak, jest obecnie w grze jeden rażący problem i można grze wytknąć pewne braki, ale nie zmienia to faktu, że jest to genialna oferta. Dodatkowo można wspomnieć, że gra nie posiada wrednych osiągnięć, które wymagają ukończenia każdego poziomy na 3 gwiazdki, co na niektórych z nich może wydawać się niemożliwe. Sprawia to, że gra jest bardziej relaksująca i wyzwala mniej agresji. Jednocześnie, jeśli mamy ochotę na nieco wyzwania, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdobyć pierwotne 3 gwiazdki, a potem spróbować rzucić się na ulotną 4 gwiazdkę. Zakupu Overcooked! All You Can Eat na pewno nie pożałujesz.Grano na Xboksie Series X

Gra została dostarczona na potrzeby tej recenzji.

8
Overcooked! All You Can Eat:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *