Gra Recenzja

Recenzja MX Nitro

MX Nitro

MX Nitro to gra, której brakowało mi na konsoli. Nie tylko z tego powodu, że jest przerwaniem pasma kilku-bitowych grafik i dość prostej rozgrywki, ale dlatego, że jest połączeniem dwóch średnich gier, która bierze najlepsze z obu z nich. Gra jest połączeniem Trials i MXGP, które niesamowicie zadowala.

MX Nitro

MX Nitro to gra stworzona przez Saber Interactive, ludzi od kontraktów. Ale uwaga, tym razem mamy do czynienia z profesjonalistami! Dorobek gier Saber nie jest wielki. Stworzyli oni takie cuda jak TimeShift i God Mode, ale poza tymi dwoma nic nie zasługuje na większą uwagę. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że zrobili oni Halo: Combat Evolved Anniversary i sporą część Halo: Masterchief Collection. Współpraca z Microsoftem musiała się układać, albo dobrze im płacili. Ostatni stworzyli oni natomiast swoją niezależną gierkę – wspomniane już MX Nitro. Czy ich utalentowany zespół potrafi sobie poradzić lepiej niż inni? Jak się okazuje – tak. Saber zaserwował nam naprawdę udaną grę, której niewiele mogę zarzucić. Jest solidnie wykonana, przyjemna, dość złożona. No, może przydałoby się nieco więcej dobrej muzyki rodem z Need for Speedów, ale nie można tego oczekiwać od dość budżetowej produkcji.

MX Nitro

MX Nitro to połączenie dwóch gier, w które miałem przyjemność grać. Podczas pierwszego przejazdu w samouczku doszedłem do wniosku, że jest to gra bardzo podoba na serii Trials, jednak po chwili zostałem wrzucony do wyścigu z innymi zawodnikami sterowanymi przez komputer i uświadomiłem sobie, że połączyli torowego motocrossa z wykonywaniem szalonych trików, które pozwalają nam doładować nitro, skakać dalej i wyżej, szybko pokonywać wzniesienia, kręcić coraz lepsze czasy i robić wyżej punktowane triki. Jak zacząłem, to nie mogłem skończyć grać. Jest coś magicznego w tak prostej, ale tak rozbudowanej rozgrywce. W zależności od rodzaju wydarzenia, dostajemy inne cele. Jest pokazówka, gdzie musimy zdobyć jak najwięcej punktów w określonym czasie. Drag, gdzie mamy w miarę prostą trasę i liczą się triki na płaszczyźnie. Sync, w którym musimy zsynchronizować triki z drugim zawodnikiem. Jest też normalny wyścig, w którym staje kilku zawodników i musimy pokonać linię mety ustawioną za licznymi przeszkodami, rampami, dołami wertepami.

MX Nitro

Jak już wybierzemy wyścig i maszynę, to stajemy na lini starty i przejmujemy kontrolę nad motorem. Sterowanie jest dość proste, spusty odpowiadają za gaz i hamulec, analogi za wychylanie się, a triki wykonujemy kombinacjami pozostałych przycisków na kontrolerze. Możemy robić wiele kombinacji. Każdy przycisk odpowiada jednemu podstawowemu trikowi, a z czasem uczymy się kombinacji dwu-przyciskowych, trójprzyciskowych i czteroprzyciskowych. Ich trudność oczywiście rośnie z ilością przycisków, co jest spowodowane wydłużonym czasem wykonywania kombinacji. Żeby wykonać ostatni poziom kombinacji musimy mieć bardzo dużą wysokość i znajomość kombinacji. Nie wystarczy wiedzieć jakie przyciski trzeba nacisnąć po sobie, trzeba wiedzieć jak szybko trzeba to zrobić i wszystko najlepiej podczas wykonywania backflipów i frontflipów. Niestety bez tego nie da się wybrać. Nawet dobry motor nie pozwoli nam pokonać przeciwników, którzy też robią triki i doładowują sobie nitro.

MX Nitro

Poza rozgrywkami dla jednego gracza jest też możliwość zagrania w trybie online, który był dla mnie nieco zaskakujący. Nie pod względem mechaniki, czy innych zmian. Zaskoczył mnie tym, że w zasadzie ścigamy się z duszkiem. Podczas wstępu dostajemy informację z kim się ścigamy i na jakiej pozycji jest ta osoba, a potem przenosimy się do gry. Odkryłem to zupełnie przez przypadek, kiedy zobaczyłem, że w menu jest opcja restartu poziomu. Nacisnąłem ją, zacząłem od początku i robiłem to jeszcze pięć razy, po czym uświadomiłem sobie, że nie przebiję się do top 50 niektórych map. Tryb multi jest typowym time trialem, co nie jest złe, ale nieco rozczarowuje. Myślałem, że będę się ścigał z graczami równolegle, a tu okazuje się, że mam podejść do wygranej dokładnie tyle ile chcę. Jest ona kwestią zobaczenia jakie motory mają ludzie z którymi walczymy, zdobycia lepszego i niepopełnienia błędów, które oni popełnili.

MX Nitro

MX Nitro jest grą, która zasługuje na wyróżnienie chociażby tylko dlatego, że jest grą, która wyróżnia się spośród kilkubitowych tytułów serwowanych nam na codzień na wszystkich platformach. Nie ważne, czy to PlayStation, Xbox, czy pecet. Dodatkowo jest to całkiem przyjemna gra, której zakup na pewno nie będzie błędem. Jest w niej sporo do roboty, a jak już zrobimy wszystko, to zostaje nam pięcie się na szczyt listy czasów w trybie multi. Zakupu tej gry raczej nikt nie będzie żałował!Gra została udostępniona przez Saber Interactive

Recenzent spędził w grze nieco ponad 5 godzin, próbując z całych sił zdobyć wszystkie nagrody za grę w multiplayerze. Nie udało mu się, ale przynajmniej zdobył 21 osiągnięć.

8
Dźwięk:
7.5
Grafika:
8
Rozgrywka:
8.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.