Gra Recenzja

Guitar Hero, ale samochodem – Recenzja Music Racer

Music Racer to prosta gra, która jest dziełem AbstractArt, którzy chwalą się biegłością w tworzeniu gier z wykorzystaniem silnika Unity. Music Racer to było ich wprowadzeni do świata gamedevu, co pozwoliło im na rozwój i stworzenie gry Music Killer. Music Racer ukazał się na konsolach dzięki Sometimes You.

Po beatach do celu

Music Racer, Xbox One, recenzja, review
W Music Racer musimy przejechać trasę, którą wyznacza rytm piosenki, która leci z głośników. Niektóre są łatwe, ale większość to wyzwanie.

Rozgrywka w Music Racer nie jest skomplikowana. Mamy pojazd, za którego kierownicą staniemy i przyjdzie nam poprowadzić go na trójpasmowej drodze, której układ dyktowany jest przez piosenkę, której obecnie słuchamy. Na drodze będą pojawiać się punkty, które musimy „potrącić”, żeby zwiększyć nasz wynik. Są to punkty, które wyznaczane są przez tempo muzyki, więc można znaleźć mniej i bardziej szalone kombinacje utworów i tras, a cześć z nich może przysporzyć o ból głowy. Music Racer rzecz jasna, przynajmniej na konsolach i PC, dostarcza nam sporą gamę utworów do wyboru. Na komórkach to my sami możemy dostarczyć utwory, które Music Racer zamieni w trasę, albo nawet pobrać muzykę z YouTube’a. Im piosenka szybsza i dynamiczniejsza, tym bardziej skomplikowana jest trasa i ty więcej punktów mamy do zdobycia. Są jednak trasy, które oferują znacznie bardziej rozbudowane efekty wizualne niż podstawowy wybór, ale jednocześnie oferują mniej zawijasów i zmian wysokości. Naprawdę trzeba docenić trasę Retro, która jest wzorowana na wizji przyszłości z lat 80. Neony. Fiolet. Pięknie to wygląda.

Tylko jeden cel – meta

Music Racer, Xbox One, recenzja, review
Trasa o nazwie Retro to najprzyjemniejsza z dostępnych w grze tras. Idealnie ujęta jest stereotypowa retro stylistyka lat 80, niczym w Far Cry: Blood Dragon.

Music Racer nie posiada fabuły, ani też żadnych zadań do wykonania. Na każdej planszy zadaniem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Robimy to, jak już pisałem, przejeżdżając przez punkty na naszej trasie, które są poumieszczane na trzech pasach. Nasz ostateczny wynik składa się z sumy punktów zebranych podczas gry i wskaźnika combo. Combo można stracić, co ciekawe, nie unikając zbierania punktów, jak w większości gier, ale przez wpadnięcie na jeden ze słupów wyrastających na środku pasa. Ich pojawianie się jest losowe i potrafi sprawić sporo problemów, szczególnie podczas gry na poziomach, które mocno falują i mają nagłe, ostre zakręty. Za punkty zebrane podczas gry możemy kupować nowe pojazdy, które przypominają znane modele samochodów, takie jak Farrari Testarossa, Lamborghini Countach, DeLorean DMC-12, ale są jeszcze pojazdy nieco mniej praktyczne, takie jak sanie Świętego Mikołaja, czy motocykl rodem z Trona. Samochody jednak nic nie zmieniają, ale trasa już tak. Różnią się one głównie szeroko pojętą geometrią, po o ile początkowa trasa posiada górki, dołki i zakręty, to trasa Retro jest ich pozbawiona, a Vega posiada tak rozbudowane efekty specjalne, że aż głowa boli od grania na tej trasie. Różnorodność jednak jest i to dobrze, bo gra nie oferuje wiele.

I to by było na tyle

Music Racer, Xbox One, recenzja, review
Music Racer na komórce pozwala na odtwarzanie muzyki z urządzenia albo YouTube’a.

Music Racer to w zasadzie tak prosta gra, że nie dziwi, że jest dostępna także na komórkach. Moim zdaniem jest to idealny przykład kolejnej już gry, która jest idealna na chwilkę, ale nie na dłużej. Music Racer to typowy zapychacz czasu i zdziwię się, jeśli ktoś będzie w nią grał przez więcej niż pół godziny i dla przyjemności. Zdobycie wszystkich osiągnięć to kwestia czasu, więc ja trochę czasu w grze spędziłem, ale nie czuję, że zrobiłbym to, gdyby moim celem nie były sanie i przypisane do nich osiągnięcie. Zupełnie inaczej wygląda kwestia tej gry na komórce, bo Music Racer w wersji mobilnej oferuje więcej opcji i pozwala na słuchanie swojej muzyki, grając, podczas gdy akurat mamy wolną chwilę. Niemniej jednak Music Racer to gra tania i pozwalające zdobyć dość szybkie 1000G, więc zawsze można to zaliczyć na plus.Grano na Xboksie One X

Gra została udostępniona przez wydawcę na potrzeby tej recenzji.

6
Music Racer:
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *