Gra Recenzja

Recenzja Mining Rail

Mining Rail Recenzja / Review

Nie wiem do końca co ja sobie myślałem pisząc do WS net z zapytaniem o kopię Mining Rail do recenzji. Wiedziałem co zrobili wcześniej, przecież byłem na ich stronie internetowej. Widziałem czym zajmują się na co dzień, a nie gdy nie mają zleceń. Jakim cudem myślałem, że zrobią coś dobrego?

Mining Rail Review / Recenzja
W Mining Rail z jakiegoś powodu znajdziemy neonowo zielone szkielety

WS net to niewielka firma zajmująca się consultingiem IT, implementacją systemów informatycznych i budową aplikacji webowych. WS net Games (lub Entertainment, zależy gdzie szukasz informacji) to ich marka zajmująca się deweloperką gier. Według ich strony przed Mining Rail zrobili jeszcze dwie gry o jakże zmyślnych tytułach – Speedboat Challenge i Space Shooter 3D. Obie gry przywodzą na myśl tanie tytuły za $0,99 dostępne na Steamie, przy tym, że te akurat są darmowe. Patrząc na nie widzimy czym może być Mining Rail, ale jak zawsze, zacząłem grać w ten tytuł bez uprzedzeń. I się rozczarowałem. Mining Rail bardziej przypomina typowe asset flip niż jakąkolwiek wartościową grę dostępna na współczesnych platformach. Ba, dostępną w ogóle. Zaczynając jednak od początku. Mining Rail to gra, która sadza nas w wagoniku górniczym i spuszcza w dół stoku, gdzie naszym ostatecznym celem podróży jest stacja rozładunkowa, gdzie musimy się zatrzymać nie zabijając nikogo po drodze. W tym siebie.

Mining Rail Review / Recenzja
W grze możemy kontrolować prędkość i przechył wózka tak, żeby nie wypaść z ostrego zakrętu

Mining Rail oferuje nam kilka tras, które wyglądają mniej więcej tak samo, różniąc się trudnością i długością. Same trasy, w odróżnieniu od reszty gry, są ciekawie wykonane. Początkowo musimy pokonać kawałek kopalni, gdzie czeka nas kilka niebezpieczeństw takich jak pierwsze ostre zakręty, czy górnicy machający kilofami. Następnie mamy obszar poza kopalnią, gdzie niebezpieczeństw jest jeszcze więcej. Zaczynają pojawiać się dzikie zwierzęta na trasach, czy sekwencje ślepych zakrętów jeden po drugim. Na szczęście możemy przeciwdziałać trudności prędkością. Jesteśmy w stanie nieco zwalniać, co zresztą jest niezbędne podczas unikania zwierząt, i wychylać się, żeby przeciwdziałać siłom od- i dośrodkowym działającym na wózek. W trakcie trasy możemy zbierać monety, czerwone klejnoty i osiągnięcia poprzez odpowiednie wychylanie się i podnoszenie rąk. I to jest niestety cała różnorodność, jaką gra jest w stanie nam zaoferować, bo kolejne przejazdy nie różnią się od siebie prawie wcale.

Mining Rail Review / Recenzja
Animacje w grze są proste, jeśli wcale. Najlepiej wygląda zdecydowanie spychający nas w dół górnik na samym początku gry

Co prawda jest dostępny tryb dla wielu graczy, ale trudno znaleźć kogokolwiek do wspólnej gry, a jeśli zmusimy znajomych do zakupu, to będą nas nienawidzić z wielu powodów. Na szczęście gra nie jest dostępna na chwilę obecną w Polsce, czy nawet Europie, mimo tego że producent/wydawca jest z Niemiec. Jeśli nie polujemy na osiągnięcia, to polecam zdecydowanie ominąć ten tytuł. Kolejne trasy nie różnią się wystarczająco, żeby usprawiedliwić cenę, gra nie oferuje ani trochę przyjemności podczas rozgrywki, ani nie trzyma nad dłużej niż jest to niezbędne do zebrania wszystkich osiągnięć. A szkoda, bo nie każda gra produkowana przez firmy zajmujące się outsourcingiem jest zła. Mining Rail wydaje się być projektem zrobionym w wolnej chwili przez ludzi mających czas między projektami. Nie wydaje się być grą w żaden sposób innowacyjną ani nawet grą imitującą inny tytuł. Nie jest niczym Spareware, które łączy w sobie stare znane elementy, żeby dać nam coś nowego, czy jak Super Destronaut DX, które bierze klasykę i nieco ją odświeża. Mining Rail nie zasługuje na uwagę graczy nawet w najmniejszym stopniu z uwagi na zbyt mało gry w grze i zbyt wysoką cenę.

Gra została udostępniona przez WS net Games

Recenzent spędził w grze ponad 2 godziny, zdobywając 3 osiągnięcia, nie znajdując nikogo do gry online i ostatecznie poddając się w środku poziomu, bo dalsza gra wydawała mu się bezsensowna.

2.7
Dźwięk:
2
Grafika:
4
Rozgrywka:
2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *