Gra Recenzja

Tym razem spróbujmy w coopie – recenzja Mina & Michi

Juliano Lima to grafik, który zaczął robić gry. Specjalizuje się w przyjemnym dla oka pixel arcie. Sprawia to, że wszystkie jego gry wizualnie są robione na jedno kopyto. Różnią się jednak znacznie mechaniką rozgrywki. Mina & Michi to jego najnowsza gra, w której za cel obrał sobie grę w kooperacji.

Dwa drążki albo dwa kontrolery

Mina & Michi, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S
Mina & Michi to kolejna gra of Juliano Lumy/LightUP, która jest podobna w stylu, jednak wprowadza coś nowego. Tym razem pojawia się gra we dwójkę.

Mina & Michi to gra kooperacyjna, w której kierujemy dwoma postaciami. Mina to dziewczyna, która jest delikatna, otrzymuje obrażenia, ale ma atak dystansowy. Michi to natomiast brutalny golem, który nie otrzymuje obrażeń, jednak jego atak ma ograniczony zasięg. Oboje tworzą zespół, który musi rozwiązać około 50 łamigłówek rozsianych po rozgałęziających się poziomach, a raz na jakiś czas stanąć w walce z bossem. Formuła gry jest znana z gier pokroju Milo’s Quest i Super Box Land Demake.  Rozgrywka będzie często wymagała od nas, żeby jedna z postaci stała na przełączniku, a druga eksplorowała zamknięte wcześniej fragmenty poziomu. Znajdziemy też bramy wymagające od nas zapłaty, czy klucza w danym kolorze. To jednak nie łamigłówki są największym wyzwaniem w grze. Jest nim sterowanie, które jest podobne do tego z Brothers: A Tale of Two Sons. Każdą z postaci sterujemy osobnym drążkiem. Z tego powodu przyda się druga osoba.

Niebezpiecznie iść samemu

Mina & Michi, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S
Gra jest prosta i ładna wizualnie. Wydaje się być idealna do zabawy z młodszymi graczami, których wprowadzamy w świat gier wideo.

Gdy już mamy drugą osobę, która chce dzielić z nami przygodę, gra staje się znacznie łatwiejsza. Większość łamigłówek jest tak skonstruowana, że dwie osoby mają co robić. W pozostałych przypadkach jedna z osób musi po prostu poczekać minutę lub dwie, podczas gdy druga osoba rozwiązuje problem. Każda sekcja – „rozdział” – kończą się walką z bossem. Nie są one trudne, bo wystarczy unikać prostych ataków bossa za pomocą Miny, podczas gdy Michi, z uwagi na swoją nieśmiertelność, może robić, co chce. Jest to więc idealna postać dla młodszych graczy, którzy nie potrzebują umiejętności i skupienia, żeby się dobrze bawić. Sam styl graficzny też może przemawiać do młodszych graczy. Mina & Michi jest więc idealną grą do wprowadzenia w świat elektrycznej rozgrywki. Oczywiście gra nie ma ograniczeń wiekowych, więc do wspólnego grania możemy zaprosić kogokolwiek!

Łatwe i tanie 1000G, co dodać więcej?

Mina & Michi, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S
Walki z bossami nie są trudne, szczególnie, że nie musimy się martwić o Michi. Tylko mina może zginąć i zadać poważne obrażenia bossowi.

Grając już w kolejną grę od Juliano Limy, dochodzę do wniosku, że to jest osoba, która się cały czas uczy. Samotny deweloper robi masę gier na jedno kopyto, ale jednocześnie każda z nich ma w sobie coś nowego. Styl pozostaje taki sam, najwyraźniej z takim czuje się dobrze, ale każda gra zmienia czy to styl rozgrywki, czy to mechanikę, ale zawsze odrobinę. Gry po prostu ewoluują. Dodaję zamykane bramy, przedmioty, których możemy użyć, czy właśnie teraz lokalny coop. Co będzie następne? Chcę się dowiedzieć, a jeszcze bardziej chcę wiedzieć, jaki jest ostateczny cel. Jaka będzie jego ostatnia gra? Tymczasem Mina & Michi to kolejny kamień milowy dewelopera, które za niewielkie pieniądze oferuje nam proste 1000G i na pewno kilka regionalnych platynek.

Grano na Xboksie Series X

Mina & Michi to najnowsza gra of Juliano Limy (lightUP), która została wydana przez duet eastasiasoft i Ratalaika Games. Co w niej nowego? Gra wprowadza zupełnie nowy styl rozgrywki, gdzie możemy kontrolować dwie postacie, jednak można grać solo, lub wraz z innym graczem. Styl jednak pozostaje podobny do wcześniejszych gier dewelopera, ogólne mechanika podobnie. Gra została dostarczona na potrzebę recenzji przez wydawcę.

6.5
Mina & Michi:
6.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.