Gra Recenzja

Recenzja Midnight Deluxe

Recenzja Midnight Deluxe Review

Petite Games i Ratalaika Games dostarczają nam kolejny tytuł. Jest to już ich trzecia współpraca wydawnicza. Po grach jak Super Destronaut DX i InkSplosion przyszła pora na Midnight Deluxe. Jest to nieskomplikowana gra liczna 2D, która wymaga od gracza zabójczej precyzji w bardzo przyjemnym środowisku.

Midnight Deluxe recenzja review
Część poziomów będzie wymagała od nas całkiem dużej precyzji, żeby ukończyć je z trzema gwiazdkami

Midnight Deluxe to nieskomplikowana gra, w której głównym zadaniem gracza jest przeprowadzenie postaci zwanej Midnight przez szereg torów przeszkód. Każdy z nich to niewielki dwuwymiarowy obszar, na którym porozsiewane są pułapki i przeszkody, które przyjdzie nam omijać. Początkowo poziomy są bardzo proste, uczymy się na nich co i jak robić. Okazuje się, że jedynym ruchem jaki możemy wykonać, to wystrzelenie Midnighta w określonym kierunku z określoną siłą. Za pomocą tego prostego ruchu musimy umieszczać go na pułkach, unikać pułapek takich jak piły, aby ostatecznie doprowadzić go do słupa światła. Gra, pomimo prostoty założeń jest dość wymagająca, chociaż nie wymaga umiejętności, a czasu i powtórzeń. W jednym z poziomów musimy odbić Midnighta od pętli w taki sposób, żeby wylądował na półce po przeciwnej stronie, która jest zasłonięta przez wystający słup. Jest to nie lada wyzwanie o jeśli patrząc na poziom nie pojawiają się nam w umyśle wzory trygonometryczne obrazujące trajektorię stworzonka przed i po odbiciu, to nie pozostaje nam nic innego niż próbować i próbować.

Midnight Deluxe recenzja review
Wraz z poziomami będzie rosnąć zagrożenie ze strony pułapek, początkowo są to kolce, potem piły, dalej lasery

W grze spędzimy sporo czasu jeśli chcemy przejść wszystkie 70 poziomów, ale na szczęście odbędzie się to w akompaniamencie przyjemnej muzyki i z zupełnie nieprzeszkadzającą grafiką w tle. Gra jest ciemna, dominuje czerń i szarość, a nasza postać jest jasnym klockiem, więc widoczność jest na najwyższym poziomie. Co prawda nie ma tak dobrych efektów świetlnych jak w Contre Jour – pięknej platformówce, którą znam z Windows Phone – ale gra wygląda ładnie. Muzyka w Midnight Deluxe także nie dorównuje Contre Jour, jednak jest równie przyjemna dla ucha. Pianino idealnie komponuje się z ciemnymi, ale nie mrocznymi, platformówkami. Brakuje mi tylko możliwości pobrania ścieżki dźwiękowej i dołączenia jej do tego samego folderu, w którym mam już relaksujące utwory o podobnym wykonaniu. Ale jeśli ani muzyka ani grafika nie jest w twoim stylu, to wiedz, że oba aspekty są lesze niż w 36 Fragments of Midnight – wcześniejszej iteracji gry.

Midnight Deluxe recenzja review
Niektóre z łamigłówek będą wymagały od nas wcześniejszego oczyszczenia sobie drogi, przez co zmarnujemy sporo ruchów

Midnight Deluxe to niewielka, ale przyjemna gra zręcznościowo-logiczna. Jakby jednak nie przekonywały was wszystkie te cechy – ładna grafika, przyjemne muzyka, wyzwanie – to zawsze pozostaje jeszcze jeden aspekt, którym są osiągnięcia/trofea. Gra jest tania i prosta do przejścia. Zdobycie wszystkich osiągnięć następuje po ukończeniu tylko 40 z 70 poziomów, a pozostałe osiągnięcia są za takie rzeczy, jak śmierć, podstawowe czynności, czy zderzanie się z wielką czarną włochatą kulką, która z jakiegoś powodu jest przyjacielem, nie przeciwnikiem. Wszystkich poziomów nawet nie trzeba kończyć z trzema gwiazdkami, wystarczy poziom skończyć. Dodatkowo gra ma wbudowane sterowanie za pomocą dotyku na PlayStation 4 i PlayStation Vita, co nie dziwi, jednak dziwi że ani Ratalaika Games ani Petite Games nie wydało gry na Androida i iOS.Gra została dostarczona przez Ratalaika Games

Recenzent spędził w grze koło godziny, zdobywając wszystkie 13 osiągnięć i całkiem dobrze się bawiąc, chociaż zostawiając sporo poziomów na później

7
Dźwięk:
8
Grafika:
6
Rozgrywka:
7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.