Gra Recenzja 2

Recenzja Hill Climb Racing 2

Hill Climb Racing 2

Hill Climb Racing doczekało się następcy! Hill Climb Racing 2 zostało w końcu wydane na Androida, niedługo także ukaże się wersja na iOS. Jaka jest gra? Niestety cierpi na syndrom serii Civilization.

Hill Climb Racing było niesamowitą grą. Była łatwa, prosta i bardzo przyjemna. Każda porażka motywowała do dalszego wysiłku. Ostatnio grałem w nią na mojej Nokii (tak, z Windowsem Phone) i chociaż nie była to najnowsza wersja tej gry, to mimo wszystko na kilku wykładach bardzo dobrze się bawiłem próbując pobić rekord kolegi i czekając aż on przebije mój na jego komórce. Nie pomyślałem nigdy, że jest potrzebna nowa wersja gry, ale wielokrotnie zastanawiałem się dlaczego nie wypuszczono nowej. Ku mojemu zdziwieniu pracowano nad nią, a ja nic nie wiedziałem. Chwyciłem więc telefon z Androidem leżący gdzieś w szufladzie, naładowałem go i pobrałem Hill Climb Racing 2. Zaskoczyłem się, zarówno pozytywnie jak i negatywnie tą grą.

Hill Climb Racing 2

Tym razem gra oferuje dwa tryby i jest mocno wspierana reklamami. Tylko dwa tryby? „Mocno” wspierana reklamami? To wcale nie tak źle jakby mogło się wydawać! Dwa tryby to przecież postęp, pierwszy został i nazywa się Adventure. Oferuje on kilka torów, na których możemy pojeździć kilkoma pojazdami, a jedynym celem jest tutaj osiągnięcie jak największego dystansu zanim kierowca straci głowę w wypadku. Drugi tryb to Cups, który składa się z serii krótkich wyścigów z innymi graczami, którzy wcześniej przejechali trasę. Pobrane są ich duchy i ścigamy się z nimi. Jest to przyjemne, a za każdą wygraną, za każde 10 wygranych i co kilka godzin jako bonus dostajemy skrzynki, które zawierają jakiś element personalizacji pojazdu i kierowcy oraz monety. Jest to dość fajny element, o którym wspomnę niedługo.

Hill Climb Racing 2

Tymczasem wracając do wstępu, stwierdziłem, że gra choruje na syndrom Cywilizacji. Ostatnio oglądając jedną z recenzji Civilization VI usłyszałem, piękne wytłumaczenie tego fenomenu – nowa gra nie jest tak dobra jak poprzednia ze wszystkimi aktualizacjami i dodatkami, ale po pewnym czasie stanie się lepsza, gdy tylko dostanie dodatki i aktualizacje. Hill Climb Racing 2 oferuje mniej tras i mniej pojazdów, przez co nie ma tutaj głównego motoru napędowego poprzedniej gry, czyli chęci odblokowania wszystkiego. Trasy są cztery: Countryside, Forest, City, i Mountain. Nie ma nic fantazyjnego jak Księżyc, fabryka, czy szalona autostrada, gdzie się leci więcej niż jedzie. Pojazdów jest natomiast tylko sześć. Problem polega na tym, że nie są nowe, są to pojazdy znane z pierwszej gry. Trochę to leniwe rozwiązanie, bo gra niestety jest w stadium, w którym będzie musiała wracać powolutku do tego, co oferowało Hill Climb Racing, tylko z nieco lepszą grafiką i drugim trybem rozgrywki.

Hill Climb Racing 2

Warto jednak zagrać dla skrzynek, z którymi związane są wspomniane reklamy. Reklam nie uświadczyłem nigdzie indziej niż w miejscu, gdzie sam chciałem je wyświetlić. Twórcy gry pozwalają nam na przykład zdobyć darmowe ulepszenie w zamian za 30 sekundową reklamę, czy otworzyć skrzynkę bez czekania kilku godzin. Raz na jakiś czas mamy możliwość zdobycia dodatkowych monet w zamian za obejrzenie reklamy. Nie musimy tego robić, raz nawet tego nie robiłem, ale skoro mogę dostać kilka tysięcy dodatkowych monet, albo darmową część, to naprawdę nie ma powodu do odrzucenia propozycji ze strony dewelopera. Nie musimy przecież jej oglądać, wystarczy ją włączyć i poczekać.

Hill Climb Racing 2

Hill Climb Racing 2 to fajna gra, ładnie wyglądająca i przyjemna. Warto ją zainstalować na komórce lub tablecie, chociaż obok powinna znaleźć się pierwsza gra, bo wszystko, czego brakuje dwójce ma jedynka. Aby Hill Climb Racing 2 było w pełni samodzielną grą, potrzeba jeszcze kilku aktualizacji, które dadzą nam więcej poziomów i pojazdów do zabawy z. Tymczasem albo można korzystać z ładnej, acz ograniczonej gry, albo jej starszego braciszka, który ma więcej opcji do zabawy, ale nieco gorzej wygląda.

Grano na telefonie z Androidem

Recenzent spędził godziny wygrywając skrzynki i czekając jeszcze dłużej na ich otworzenie.

7.5
Dźwięk:
6
Grafika:
8
Rozgrywka:
8.5

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Mando Mandalorian
  maj 12, 2020 1:49 pm

  Cześć koledzy i koleżanki, prowadzimy nabór na 2gą już akademię, +3000pkt w eventach i skrzynka na poziomie +19lvl, absolwenci mile widziani w drużynie 100% MOCY

  Legalnie i z minimalnym wysiłkiem zarabiamy w drużynie 40% MOCY, tygodniowo 120 000 coinsów, 6000 śrubek w eventach oraz 100 000 coinsów w skrzynce KM do tego dodatki.

  sprawdź na http://moc.hcr2.pl, gdzie gramy, jak gramy

  #gryandroid #gry #hillclimbracing2 #grymobilne #hcr2

 • Odpowiedz
  lut 27, 2022 5:33 pm

  Ta gra jest głupia i nie przyjemna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.