Gra Recenzja

Recenzja Heroes Trials

Heroes Trials recenzja review Xbox One

Shinyuden to japońsko-hiszpańska spółka, która zajmuje się wszystkim, co związane z grami. Nawet kilka z nich wydają, nawet coś tam produkują. Problem polega jednak na tym, że kilku studentów japonistyki zakochanych w Tokio, programista i designer nie zawsze tworzą dobry zespół, który jest w stanie stworzyć coś wartościowego. Heroes Trials trafiło niedawno na konsole dzięki Ratalaika Games.

Heroes Trials recenzja review Xbox One
Grafika nie jest mocną stroną gry. Modele są proste, a tekstury mało wyraźne

Heroes Trials to gra prosta w założeniu, nieco przypominająca Minit i Half-Minute Heroes, tylko że tym razem nie mamy minuty, czy pół, a kilkanaście. Historia jest prosta. Zaczynamy grę jako uczeń z ambicjami, który chce zyskać pozycję w szeregach obrońców swojej ziemi, jednak nie jest to takie proste. Musi ukończyć szereg wyzwań, aby ostatecznie stanąć przed najtrudniejszym sprawdzianem. Każde zadanie, którego ma się podjąć musi zostać wykonane w ściśle określonym czasie, a żadnego z nich nie może nie wykonać. Wszystko pięknie, pomysł niezły, ale z egzekucją są już problemy. Może dlatego, że reklamowane 4 godziny rozgrywki zamykają się w pół godzinie. A może dlatego, że gra jest reklamowana łatwymi osiągnięciami i trofeami. Może ostatecznie dlatego, że z powodu braku poziomu trudności wszystko co musimy zrobić jest zabójczo proste i nie wymaga większego wysiłku. Shinyuden chwali się brakiem powtarzalnych zadań, wypełniaczy czasu, czy grindu, jednak brak tego wszystkiego sprawia, że dostajemy dość okrojoną grę, która nie dostarcza nam wiele.

Heroes Trials recenzja review Xbox One
Zmienność lokacji jest wystarczająca. Mamy piasek, trawę, lód, kamień i wszystko pomiędzy

Jest to gra, którą można najcelniej zaliczyć do przygodówek gatunku Hack & Slash. Nasz bohater, w dwóch formach, dostaje kolejne zadania, które musi wykonać w określonym czasie. Niektóre polegają na dojściu w dane miejsce, niektóre na odzyskaniu przedmiotu, inne na zabiciu bossa. Tak naprawdę różnorodność jest niewielka, a otwarty świat, w który mamy się poruszać jest tunelem, którego wyjścia pozwalają dojść do kolejnych części zadań. Dodatkowo nasz bohater to dwie postacie w jednej. Za pomocą Y możemy zmieniać postać, a do wyboru mamy wojownika z tarczą i mieczem, który charakteryzuje się dobrą obroną i atakiem, ale niewielkim zasięgiem, oraz maga, który może atakować przeciwników na odległość i we wszystkich kierunkach dookoła, ale jednocześnie ginie po kilku uderzeniach. Sprawia to, że każdego przeciwnika, który zadaje spore obrażenia, czyli bossa, atakujemy z dystansu i unikamy jego ataków. Zajmuje to kupę czasu, ale pozwala przeżyć i ukończyć grę.

Heroes Trials recenzja review Xbox One
Poziomy jednak nie są duże i zazwyczaj są tunele kierującym nas do kolejnego zadania

Heroes Trials to gra, która próbuje być czymś, czym nie jest. Jaki jest tego powód? Zazwyczaj deweloperzy, którzy uważają, że stworzyli coś więcej niż faktycznie nam dali. I faktycznie, tutaj wydaje się być dokładnie tak. Heroes Trials jest tanią grą, która ma dać nam łatwe osiągnięcia, więc idealnie wpisuje się w portfolio Ratalaika Games, ale nie jest niczym więcej niż nieudaną próbą zrobienia czegoś, co miało być ciekawą zręcznościową przygodówką.Gra została dostarczona przez Ratalaika Games

Recenzent spędził w grze około pół godziny, zdobywając wszystkie 12 osiągnięć i szybko odinstalowując grę z dysku...

4.7
Dźwięk:
5
Grafika:
5
Rozgrywka:
4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *