Gra Recenzja

Recenzja Guts & Glory

Guts & Glory review recenzja

Czasami wydawcy podejmują złe decyzje wydawnicze, a deweloperzy złe decyzje podczas produkcji. Guts & Glory wydaje się być właśnie zestawieniem tych dwóch czynników. Nie wiem dlaczego tinyBuild wydało tę grę i nie wiem co na celu mieli twórcy dostarczając gotowy produkt. Tym niemniej gra jest w naszej kolejce do recenzji.

Guts & Glory review recenzja
Jedno nieodpowiednie lądowanie pozwala na rozczłonkowanie zawodnika

Guts & Glory to gra zręcznościowa, która wymaga od nas wiele cierpliwości i zaparcia, żeby w ogóle zacząć rozgrywkę. O ile pierwsze poziomy są całkiem proste, bo uczą nas różnych mechanik, przemieszczania się, latania, i tym podobnych, to już pierwsze poziomy faktycznej gry sprawiają, że gracz będzie miał ochotę rzucać kontrolerem.Jest to jedyna gra w mojej pamięci, która sprawiła, że zacząłem przeklinać w kierunku telewizora. Dlaczego? Wynika to ze sposobu zaprojektowania gry i silnika fizycznego, który gra wykorzystuje. W egzekucji Guts & Glory przypomina nieco Goat Simulator. Gra używa uproszczonych modeli przedmiotów i postaci, a model fizyki jest zbyt prosty. Wszystkie postacie są umieszczone na swoich pojazdach, ale wydają się być przyczepione do nich taśmą klejącą podejrzanej jakości. Drobne dotknięcia ścian, czy przeszkód sprawiają, że nie tylko nasz pojazd niekontrolowanie podskakuje, ale dodatkowo powoduje nasz upadek, a co za tym idzie konieczność wczytania poprzedniego punktu kontrolnego lub zaczęcie od nowa.

Guts & Glory review recenzja
Pułapki często są tak poustawiane, że musimy dobrze wyczuć moment pokonania przeszkody, inaczej stracimy głowę

To jednak nie jest wszystko co irytuje w Guts & Glory. Gra jest wadliwa w niemalże każdym aspekcie, od dźwięków, przez grafikę, po poziom trudności. Najciekawsze są elementy tego ostatniego. Elementy, bo przyznam, że kilka poziomów jest bajecznie łatwych, ale te, których nie ukończymy za pierwszym razem nadrabiają za te łatwe.Wielokrotnie spotkamy poziomy, które wydają się nie do ukończenia z powodu początkowego ustawienia pułapek, chociaż czasami zdarza się, że jest to winą konfiguracji pułapek w późniejszych stadiach poziomu, lub niezrozumiałymi założeniami twórców. Jeśliby pominąć grafikę, która nie zadowala, oraz dźwięk, który niemalże nie istnieje, to same problemy z frustrującymi poziomami sprawiają, że gra nie jest warta zachodu. Sądzę, że nie ma tutaj gorszego powodu do braku rekomendacji dla tej gry, lub wręcz odwrotnie, przestrogi dla graczy, żeby jej nie kupować. Nie jest to kwestia trudności niczym w Dark Souls, bo tam każdy boss jest do pokonania w konkretny sposób. Tutaj zostajemy postawieni naprzeciwko działa i musimy mieć nadzieję, że pierwsze kilka razy chybi.

Guts & Glory review recenzja
Gra posiada edytor poziomów, jednak nie widziałem większego sensu używania go

Najśmieszniejsze jest to, że część ludzi się albo dobrze bawi, albo nie chce zadzierać z wydawcą. Po tytułach na YouTube nie widać żadnej negatywności, co nieco szokuje. Co prawda jest w grze kilka ciekawych rzeczy, takich jak pułapki pozbawiające nas kończyn, bo gra wychodzi z założenia, że do ukończenia poziomu wymagane jest niezbędne minimym w postaci nogi, torsu i głowy. Wielokrotnie kończyłem poziomy z jedną nogą, czy bez obojga rąk i było to dość śmieszne, ale na pewno nie na poziomie „największej beki”.Wydaje mi się, że Guts & Glory może przyciągać podobny tłum, który spędził godziny streamując Goat Simulator i Human: Fall Flat. Jeśli jednak nie zajmujemy się zabawianiem ludzi na Twitchu albo Mixerze, to wartość z tej gry będzie niewielka, a już na pewno nie będziemy czuć, że gra jest w dobrej cenie. HakJak niestety nie popisało się w tej grze.Gra została dostarczona przez tinyBuild Games

Recenzent spędził w grze około 4 godzin, odblokowując 4 osiągnięcia i nadal zastanawiając się czy grać dalej

2.7
Dźwięk:
3
Grafika:
3
Rozgrywka:
2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *