Gra Recenzja

Recenzja GRIDD: Retroenhanced

GRIDD Retroenhanced recenzja review

GRIDD: Retroenhanced to kolejne już gra mało znanego studia Antab. Są to twórcy niewielkich gier publikujący głównie na wszystkie platformy Microsoftu. Teraz przyszła pora na rozszerzenie jednej z ich gier, dodanie kolejnej perspektywy i wydanie jej na większej ilości platform przy pomocy Kongregate.

GRIDD: Retroenhanced recenzja review
Podczas naszych przygód przyjdzie nam unikać wszelkich rodzajów pułapek, takich jak lasery…

GRIDD było prostym shooterem 2D na komórki z Windows Phone. Co prawda nie natrafiłem nigdy na tę grę, ale wydaje mi się, że byśmy się nie polubili. Prosta grafika, ograniczona rozgrywka, powodowałoby to trochę niesmak, szczególnie że na komórkach od Nokii miałem w co grać. GRIDD: Retroenhanced to jednak nieco inna historia. Antab Studio dodało kolejny wymiar do swojej zabawy i wydawałoby się, że kilka milionów kolorów. Stworzyli oni całkiem nowy tytuł, który ze swojego pierwowzoru czerpie tylko i wyłącznie neonową stylistykę, zapominając o całej reszcie. I to dobrze. Brak obecnie dobrych, dopracowanych gier niezależnych, robionych przez małe studia, w których rąk nie maczają wielcy wydawcy. Kongregate może być dużą spółką, ale znani są z hostowania gier na swojej platformie online. Muszę przyznać, że ich pierwsze kroki wydawnicze są całkiem przyzwoite, a ich uwaga skupia się na tytułach z potencjałem.

GRIDD: Retroenhanced recenzja review
… czy chociażby inne lasery

GRIDD: Retroenhanced to bardzo prosta gra, która nie wymaga od nas niczego więcej niż sporo zręczności i trzymanie jednego przycisku cały czas. Gra przenosi nas do wirtualnego świata, gdzie naszym zadaniem jest przetrwanie serii spotkań ze sztuczną inteligencją, której nie podoba się nasze wtargnięcie. Gra nie tłumaczy nam co się dzieje i dlaczego, tylko od razu rzuca nas w sam środek wydarzeń. Nas statek jest dość wątłym obiektem poruszającym się po świetlnej autostradzie, która wypakowana jest różnego rodzaju przeszkodami. Od wzrastających ścian, przez wirujące lasery, po proaktywnych przeciwników. Dodanie tego trzeciego wymiaru powoduje niesamowicie podnosi poziom trudności, ponieważ twórcy gry jak coś dostaną, to najwyraźniej uwielbiają z tego korzystać. Nie dość, że trasa, którą się poruszamy, jest kręta, z licznymi spadkami, wzniesieniami i nagłymi zwrotami, to w dodatku przeszkody często się obracają. Sprawia to, że większość gry musimy przejść po prostu na czuja, a brak zapisów gry jeszcze bardziej podnosi poziom wyzwania.

GRIDD: Retroenhanced recenzja review
Spotkanie z bossem polega w zasadzie na unikaniu ataków i strzelaniu w słaby punkt, brak głębszych filizofi

Jeśli dopisze nam szczęście i jakimś cudem będziemy na tyle zręczni, że uda nam się ukończyć tryb arcade, to odblokuje się nam jeszcze większe wyzwanie w trybie endless. Ten tryb nie ma celu samego w sobie, jednak ostatnie osiągnięcie w grze odblokujemy po zdobyciu 1 GB punktów (1,048,576 kB). Wyzwanie nie jest proste i będzie wymagać sporo godzin spędzonych na doskonaleniu naszych umiejętności unikania i precyzyjnej nawigacji z tej dziwnej perspektywy. Zazwyczaj w takich grach jestem przyzwyczajony do widoku z góry, gdzie jasno widać jaki unik musimy wykonać. Tutaj niestety widok jest z dolnej lewej ćwiartki, co niesamowicie utrudnia orientację w przestrzeni, właśnie dlatego, że nie jest to używana perspektywa. Dodatkowo nasz statek nie jest stabilny i nasze ruchy rzucają nim po całym ekranie, co nie pomaga ani trochę w zdobywaniu punktów i przeżyciu.

GRIDD: Retroenhanced recenzja review
Raz na jakiś czas trafimy na furtki w oprogramowaniu, aż żal nie skorzystać

GRIDD: Retroenhanced to zdecydowanie ciekawa gra. Jest dopracowana, ładna w całym swoim chaosie, ale niestety mała nisza graczy będzie się cieszyć takim doświadczeniem. Wyzwanie stawiane graczowi jest zdecydowanie za wysokie jak na tytuł czysto rozrywkowy. Jest to gra idealna dla każdego maniaka punktów, który musi być pierwszy, albo przynajmniej jak najbliżej szczytu. Dla was, jest o gra idealna. A dla reszty? Może lepiej zadowolić się bardziej rozrywkowymi grami, które nie przysporzą wam tyle stresu.Gra została dostarczona przez Kongregate

XXX

6.7
Dźwięk:
6
Grafika:
7
Rozgrywka:
7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *