Gra Recenzja

Aż chce się zagrać naprawdę – Recenzja Golf With Your Friends

Gier imprezowych pojawiło się ostatnio sporo na konsolach i PC. Dołączyły do klasyków pokroju FIFY i Overcooked. Moving Out, Overcooked! All You Can Eat i Totally Reliable Delivery Service to jedne z nowszych, ale na konsole niedawno trafiła kolejna gra, która na komputerach debiutowała lata temu — Golf With Your Friends.

To nie golf, to MINI golf!

Golf With Your Friends, recenzja, review, Xbox One
W Golf With Your Friends trzeba nieco znać tory, bo trafienie w pierwszą dziurkę może oznaczać powtórkę, ale już w drugą gwarantuje dołek.

Wiele gier pozwalało nam wcielić się w rolę golfisty. Począwszy od serii promowanej imieniem Tigera Woodsa od Electronic Arts, przez Powerstar Gold i grę na Kinecta o nazwie Prize Driver, po Dangerous Golf. Golf With Your Friends jest jednak pierwszą grą, w której odrzucone zostaje wszystko poza samymi podstawami. Możliwe, że zrobiono tak, żeby ułatwić rozgrywkę. A może zrobiono tak, bo gra nie traktuje o golfie, a jego miniaturowej wersji. Tory są krótkie, pełne przeszkód wodnych, ruchomych elementów i skoków. Brakuje natomiast podcięć, wybijania piłki w powietrze, wpływu warunków atmosferycznych na piłeczkę i jakiegokolwiek sprzętu. Można jednak dać swojej piłeczce kapelusz, maskę do nurkowania i zmienić jej kolor, bo dlaczego nie? Mini golf pozwala na wiele, i wiele wybacza, więc deweloperzy postanowili skorzystać ze wszystkich opcji, które daje luźniejsze podejście to tego sportu. Golf With Your Friend jest dla golfa tym, czym FIFA Street dla piłki nożnej.

Lepiej szykuj zaproszenia…

Golf With Your Friends, recenzja, review, Xbox One
Tory, które są nam oferowane w grze są dość ciekawe i mocno różnią się stylem między sobą.

Niestety okazuje się jednak, że o ile w typowym golfie zmienne urozmaicają rozgrywkę, to tutaj jest ona dokładnie taka sama za każdym razem. Jedynym czynnikiem, który może ją urozmaicić, są tytułowi znajomi. W grze jest obecnie dostępnych 13 torów po 18 dołków. Są dostępne także 4 tryby rozgrywki i możliwość manipulowania suwakami, żeby stworzyć kolejne. Można grać zarówno samemu, jak i ze znajomymi przez internet lub na kanapie. Gra jest jednak do bólu powtarzalna. Jestem pewien, że po zaliczeniu osiągnięcia za zdobycie wyniku par lub lepszego, nikt z moich znajomych mnie nie pokona. Po prostu wiem jak wycelować, ile siły włożyć w uderzenie, czy też jakie są sekretne sposoby na szybsze ukończenie niektórych poziomów. Pod tym względem jest Powerstar Golf, bo nadal oferuje niezobowiązującą rozgrywkę w przyjemnej oprawie. Można jednak włączyć inne tryby rozgrywki niż klasyczny i to właśnie tutaj znajomi wchodzą w grę, zapewniając niekonwencjonalną rozgrywkę.

Wiedz, czego oczekiwać

Golf With Your Friends, recenzja, review, Xbox One
Początkowo poziomy są proste, ale z czasem w grę wchodzą skoki, odbicia i ruchome elementy. Im póżniejszy dołe, tym ciekawiej jest.

Włączając Golf With Your Friends z nadzieją na zdobycie mistrzostwa PGA, można się rozczarować. Ja tak nie miałem, ale liczyłem bardziej na coś w stylu wspomnianego Powerstar Golf. Okazuje się jednak, że dostajemy w nasze ręce grę dość mocno okrojoną i mogącą nieco zrazić. Przypomina ona pierwsze gry o golfie, w których wystarczyło, dokładnie tak samo, jak w Golf With Your Friends, czyli wycelowanie i strzał o określonej sile. Oczywiście grafika jest znacznie lepsza niż za tamtych czasów, ale niewiele to mówi o grze. Golf With Your Friends zmieniło jednak moje życie. Okazuje się, że mam teraz niesamowitą ochotę zagrać w prawdziwego mini golfa w rzeczywistości…Grano na Xboksie Series X

Gra została dostarczona na potrzeby tej recenzji.

6
Gold With Your Friends:
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.