Gra Recenzja

Recenzja Earth Atlantis

Earth Atlantis Recenzja Review

Earth Atlantis to gra wyjątkowa z więcej niż jednego powodu. Nie dość, że jest to dzieło zespołu pochodzącego z Tajlandii, nie dość że jest to ich pierwsza gra na konsolach, to jeszcze charakteryzuje się unikatowym stylem graficznym przywodzącym na myśl szkice wykonane ołówkiem na brązowym papierze.

Earth Atlantis review / recenzja
Gra ma zdecydowanie ciekawą stylistykę, ale brakuje w niej nieco interfejsu

Earth Atlantis nie ma tutoriali, nie ma wprowadzeń, a jedynym powitaniem jest krótki opis sytuacji. Streszczenie kilku zdań w jednym brzmi „potwory są wszędzie, zabij je i uważaj na piratów”. Nie wiemy co się dokładnie stało, jedyne co wiemy to gdzie się udać, żeby stoczyć kolejną walkę z bossem. Gra nie oferuje bowiem w kwestii interfejsu, czy celu rozgrywki. Mamy do dyspozycji statek – początkowo prostego Nautilusa – i mapę, gdzie zaznaczone są miejsce z bonusami oraz miejsce kolejnych starć z bossami. To właśnie te ostatnie są katalizatorem naszego postępu w grze. Po każdej wygranej walce zawala się kawałek ruin, odblokowując kolejne przejścia do dalszych części mapy. Czeka nas tam jeszcze więcej wyzwań, ale i pewne rozczarowanie związane z powtarzalnością i brakiem zapełniającego się paska postępu.

Earth Atlantis review / recenzja
Z czasem spotykamy coraz większych i trudnych do pokonania przeciwników, ale tylko boss będzie wyzwaniem

Pokonany boss może bowiem dać jakieś złudzenie postępu, ponieważ jego ikona znika, a na mapie pojawiają się kolejne, odblokowuje się przejście, dostajemy bonus. Wszystko dzieje się jednak na jednej mapie, na której są umieszczone arbitralnie porozrzucane punkty kontrolne. Najgorsze jest to, że po pokonaniu bossa nie czujemy jednak faktycznego postępu, musimy podróżować w tę i z powrotem, żeby odbyć kolejną walkę, a im mapa staje się większa, tym dalej musimy podróżować. Kolejny boss może pojawić się bowiem kwadrans drogi od naszego obecnego miejsca, a w międzyczasie musimy przebić się przez stale odradzające się fale przeciwników. Fakt, że nie są oni szczególnie wymagający, ale raz na jakiś czas może nas przytłoczyć sama ilość rzucanych w naszym kierunku na stracenie rybek.

Earth Atlantis review / recenzja
Starcie z bossem bywa często trudne, chociaż wystarczy opanować uniki i nie tracić skupienia

Powoduje to, że nie można wiele więcej na pisać o tej grze. Brak w niej fabuły i dobrej zabawy. Jest to prosty shooter o ciekawej stylistyce, ale zdecydowanie nie jest to gra warta polecenia, czy nawet uwagi gracza.Gra została udostępniona przez Headup Games

Recenzent spędził w grze około 4 godzin, zdobywając 2 osiągnięcia i musząc zrobić sobie kilka długich przerw, aby przerwać monotonię rozgrywki

6.3
Dźwięk:
7
Grafika:
8
Rozgrywka:
4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *