Gra Recenzja

100 poziomów neonowego retro – recenzja Cyber Protocol

Cyber Protocol to ciekawa gra. Jest to typowa gra logiczna, która uczy nas podstaw, a potem przez 100 kolejnych poziomów komplikuje rozgrywkę. Nie jest to jedyna taka gra w mojej kolekcji, ale czy okaże się najlepsza? I czy niska cena jest zwiastunem niskiej oceny?

Gra logiczna w stylu lat 80

Włączając Cyber Protocol, nie spodziewałem się jakiejkolwiek fabuły, czy wprowadzenia. Menu, wybór poziomów, tyle. Tutaj dostajemy jednak niedługie intro, które wprowadza nas w świat hakowania. Co prawda po fabule zostanie niewiele już w pierwszym poziomie, bo od tego momentu mamy już do czynienia z menu i wyborem poziomów. Oznacza to jednak, że włożono nieco więcej wysiłku w stworzenie tej gry, niż można się było spodziewać. No i opłaciło się. Cyber Protocol to gra, która może i jest prosta, a sposób pokonywania poziomów nie zmienia się od początku, aż po sam koniec, ale jednocześnie niemalże każdy ze 100 poziomów pokazuje nam coś innego. Niemalże każdy z nich wymaga nieco więcej kombinowania, a już pierwszy poziom to nie jest typowe “naciśnij przycisk, żeby skończyć poziom”. Cyber Protocol to fajna gra na wiele godzin i prawdę powiedziawszy, nie widzę w niej nic, co zrobiono źle. Gratuluję, RedDearGames.

To po prostu dobra gra

Cyber Protocol, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Cyber Protocol to przyjemna gra, której poziomy mogą wydawać się z początku proste, a zaraz później niesamowicie trudne. Na każdy jest jednak sposób!

Cyber Protocol to zdecydowanie przyjemna gra logiczna. Pierwsze poziomy pozwalają nam odkryć, w jaki sposób “hakować”, żeby dość szybko zwiększyć poziom trudności. Przejście wszystkich 100 poziomów nie powinno być szczególnie trudne, chociaż nadal może zająć kilka do kilkunastu godzin. Prawdziwym wyzwaniem jest przejście ich perfekcyjnie i to bez oszukiwania. Pierwsze problemy tak naprawdę zaczną się w okolicach 5 poziomu, a łatwiej już nie będzie. W tym przypadku kolejne śmierci jednak motywują do znalezienia odpowiedniej ścieżki i ostatecznie podjęcia próby perfekcyjnego przejścia poziomu. Ten wzrost trudności jest dość gwałtowny, ale sprawia, że chce się grać dalej, bo każdy poziom to wyzwanie. Grałem ostatnio w kilka gier logicznych, chociaż zupełnie niepodobnych. SokoBunny, Mushroom Quest i tym podobne gry zazwyczaj nie dawały aż takiej satysfakcji z pokonanych poziomów. Dopiero rozgrywka w Cyber Protocol pokazała mi, że gry logiczne ponownie potrafią być przyjemne.

Tania, fajna i lokalna

Cyber Protocol, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Poziomy są podzielone na 10 stref po 10 poziomów. Celem jest przejście każdego bez śmierci, zbierając wszystkie bonusy. Czas ma mniejsze znaczenie.

Cyber Protocol to przyjemna gra, która nie jest kolejnym łatwym 1000G. Gra będzie wymagać od nas szybkiego myślenia, ale też planowania naprzód. Kolejne poziomy są coraz bardziej zabójcze, a osiągnięcie za przejście całej gry z wynikiem “perfect” zajmie sporo czasu. Jakby tego było mało, gra jest tania, bo kosztuje niemalże 30 złotych. Jak za kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy i myślenia, nie jest to wygórowana cena. Cyber Protocol jest obecnie jedną z najlepszych gier logicznych, która może nie uwypukla fabuły i metafor jak The Sojourn i The Talos Princile, ale na pewno zapewnia równie przyjemną rozgrywkę w wyimaginowanym świecie hakerstwa w neonowym 2D.

Grano na Xboksie One

Cyber Protocol to przyjemna gra 2D, w której przyjdzie nam hakować 100 poziomów. Jak? Przesuwając się po każdym polu na planszy, zbierając bonusy i cudem unikając śmierci. Gra jest ciekawa i utrzymana w neonowej stylistyce lat 80 znanej z Top Run i Far Cry: Blood Dragon. Gra została dostarczona przez dewelopera na potrzebę tej recenzji.

8
Cyber Protocol:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.