Gra Recenzja

Recenzja Bird Game +

Bird Game + recenzja review Xbox One

Bird Game + to kolejna propozycja od Ratalaika Games. Tym razem wydali oni grę stworzoną przez Bryana Tabora, postać dość tajemniczą, bo żadnych informacji o nim nie mogę znaleźć. Zazwyczaj oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z niewielką, prostą grą i tak właśnie jest.

Xbox One Bird Game + recenzja review
Najtrudniejsze do pokonania są ruchome przeszkody, ponieważ ustawienie kamery nie jest w tej grze idealna

Bird Game + można określić jako grę minimalistyczną. Mamy tutaj do czynienia z prostą rozgrywką, która polega na locie ptakiem, zdobywaniu punktów i pokonywaniu bossów. Poza dwoma trybami, gdzie w pierwszym skupiamy się na poziomach, a w drugim na punktach, w grze naprawdę nie ma nic innego do zrobienia. Zaczynamy na poziomie pierwszym i od razu dowiadujemy się w jaki sposób kierować naszym ptakiem. Zachowuje się on trochę jak samolot, więc nie ma tutaj dużej filozofii, nie musimy dbać machanie skrzydłami, ale nasz ptak jest dość wątły i czasami musimy martwić się o zbyt silny wiatr. Z każdym poziomem poznajemy kolejne utrudnienia i sposób na ich pokonywanie. W pierwszym jest to wiatr spychający nas w bok i przeróżne przeszkody terenowe, taki jak ścieżka blokowana przez inne zwierzęta, czy rośliny. Przyjdzie nam też pokonać obracający się pień, czy atakujące nas komary. W każdym kolejnym poziomie znajdziemy coś nowego, ale z drugiej strony są tylko 3, niezbyt wiele.

Xbox One Bird Game + recenzja review
U dołu ekranu widoczny jest pasek zdrowia. Warto go mieć pełnego przed rozpoczęciem starcia z bossem

Drugi tryb – Endless Mode – jest nieco inny. Tutaj nie ma wyraźnych poziomów, ale są etapy rozgraniczone bossami. Boss jest losowy, ale zawsze w występuje w mniej więcej tym samym miejscy. Poziomy są oczywiście generowane proceduralnie, ale nie mają zbyt wiele elementów składowych, więc nie różnią się w znaczny sposób. Zawsze widzimy te same pułapki zastawione na nas przez środowisko. Zyskanie dużej ilości punktów w tym trybie w zasadzie ogranicza się do niewielkiej zręczności i umiejętności pokonania bossa. Tych natomiast wystarczy unikać i dwójka z nich sama się zabija, a ostatni z nich wymaga tylko kilku uników i chwycenia włóczni, którą jakimś cudem wypluwa. Żeby jednak ukończyć grę nie musimy spędzić w niej dużo czasu. Przejście poziomów „fabularnych” zajmuje ledwo godzinkę, ale będziemy potrzebować mniej więcej pół na zdobycie wszystkich osiągnięć.

Xbox One Bird Game + recenzja review
W niektórych miejscach mamy wybór jaką trasę obrać – zamknięte drzwi albo ścieżka

Co do grafiki i dźwięku, to o ile drugi jest zupełnie nieistotny, to grafika jest dość ciekawa. Wszystko co widzimy w grze jest przedstawione na białym tle jako delikatny szkic. Prawie wszystko co widzimy wykonane jest w 2D, szczególnie jeśli nie musimy widzieć tech z więcej niż jednej strony, a tylko istotne elementy – bossowie – i te ruchome są wykonane w 3D. Gra jest dość miła dla oka, jeśli podobają się nam takie klimaty, a jeśli jesteśmy fanami trybu nocnego, to w grze znajdzie się coś dla nas, ponieważ możemy odwrócić kolory w menu opcji, aby białe zamieniło się w ciemno-szare. Zero wpływu na rozgrywkę, ale moim zdaniem przyjemniej patrzy się na ciemny ekran, mniej razi w oczy.

Xbox One Bird Game + recenzja review
Poziomy generowane są proceduralnie, więc najtrudniejsze bywają początki pierwszego poziomu

Generalnie Bird Game + nie jest grą zbyt rozbudowaną, czy dobrze wykonaną. Jest to typowa gierka, która jest projektem jednej osoby i idealnie wpasowuje się do stylu wydawniczego Ratalaiki – gra prosta i tania, którą kupi cała masa nie dla rozgrywki, a dla Gamerscore’u. I to dobrze, że kilka wydawców dostarcza nam tanich gierek, ponieważ to buduje bazę gier. Oczywiście nie polecam gry kupować jeśli zależy tobie na długiej i satysfakcjonującej rozgrywce. Jeśli jednak lubisz swoje osiągnięcia i trofea, to nie ma wielu lepszych i szybszych gier, które zaspokoją te potrzeby.Gra została dostarczona przez Ratalaika Games

Recenzent spędził godzinę grając w Bird Game + i oba tryby tej gry.

6.3
Dźwięk:
4
Grafika:
6
Rozgrywka:
5
Błędy:
10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *