Gra Recenzja

Recenzja Bethesda Pinball

Bethesda Pinball

ZEN Studios to ludzie, który w zasadzie wyspecjalizowali się w jednym – tworzeniu gier pinballowych. Jasne, że stworzyli kilka innych gier, ale chyba żadne nie była powalająca. Ani CastleStorm, ani Rocky and Bullwinkle, ani KickBeat nie były tak dobrze przyjęte jak Pinball FX i Pinball FX 2. Ostatnio zaczęli nieco odchodzić od formuły wydawanie tylko stołów do Pinball FX 2 na korzyść osobnych zestawów. Jedną z takich gier jest Bethesda Pinball.

Bethesda Pinball

Gra o dokładnie takiej samej mechanice jak Pinball FX 2, tylko z nieco zmienionymi zasadami. W grze są trzy stoły: Fallout, Doom i Skyrim. Stoły są oczywiście dostępne w FX 2 jako pakiet do wykupienia, jednak Android dostał także wersję osobną, niepowiązaną z bazową grą. W przeciwieństwie do FX 2, tutaj możemy na początku wybrać jeden ze stołów, a potem możemy odblokować kolejne. Gra w Bethesda Pinball jednak bardziej bazuje na pojedynkach z innymi graczami, a nie nabijaniu punktów. Urozmaica to rozgrywkę i daje kolejne wyzwania, co sprawia, że gra się w zasadzie nie nudzi aż tak szybko jak Space Cadet. Przed zaczęciem rozgrywki mamy możliwość wyboru stopnia trudności rozgrywki, za który dostaniemy monety oraz doświadczenie. Problem tylko polega na tym, że stopień trudności bazowany jest na rankingu, a nie punktach.

Bethesda Pinball

Bazowanie rankingu na punktach zdobytych przez graczy, zapewne w ostatniej grze, sprawia, że jestem radosny. W zależności od poziomu trudności: trudnego, średniego, albo łatwego, dostajemy odpowiednią ilość doświadczenia i monet. Te oczywiście możemy podwoić, jeśli obejrzymy reklamę – jest to cudowny sposób implementacji reklam, ponieważ nie przeszkadzają one w graniu i używaniu aplikacji, a oglądamy je tylko jeśli chcemy. Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli zamiast 60 monet mamy otrzymać 120, to jasne, że obejrzymy reklamę. Ale wracając do poziomów trudności. Dostajemy do wyboru zawsze trzech graczy, którzy są klasyfikowani do odpowiedniego poziomu trudności. Sposób klasyfikacji często sprawia, że moim najłatwiejszym do pokonania przeciwnikiem jest osoba dużo wyżej w rankingu z 2-3 milionami punktów, a to niesamowicie mało. W tym samym rozdaniu przeciwnik łatwy może mieć 9-10, a średni 7-8 milionów punktów. Znacznie ułatwia to rozgrywkę i zwiększa tempo odblokowywania.

Bethesda Pinball

Gra pozwala także na pojedynkowanie się z własnymi umiejętnościami w rozgrywce dla jednego gracza, która w zasadzie nie oferuje niczego innego poza brakiem limitu czasowego, a pojawieniem się limitu kulek. W rozgrywce z innymi graczami mamy bowiem 3 minuty na uzyskanie jak najwyższego wyniku, jednak nie ma limitu kulek. Utrata jednej z nich powoduje bowiem utratę cennych sekund. W grze dla pojedynczego gracza otrzymujemy limit trzech kulek, które musimy wykorzystać do granic możliwości, jednak jesteśmy pozbawieni limitu czasowego. Jest to najlepszy sposób na zamienienie monet na doświadczenie, bo za koszt jednej rozgrywki – 100 monet – otrzymujemy kilkukrotnie więcej doświadczenia niż za pojedynki na punkty.

Bethesda Pinball

Stoły zaoferowane w grze są dość ciekawe. Każdy oczywiście bazuje na jednej z gier Bethesdy. Ja zacząłem od stołu Skyrim, który wydawał mi się najciekawszy, ale odblokowanie kolejnych nie zajmuje zbyt wiele czasu. ZEN Studios zrobiło krok w dobrym kierunku oferując Bethesda Pinball i kilka innych zestawów stołów za darmo z nieinwazyjnymi mikropłatnościami i opcjonalnymi reklamami. Mam nadzieję, że ZEN wyda więcej darmowych zestawów stołów i będą kontynuować ten trend w przyszłości. Dzięki Bethesda Pinball nabrałem ochoty do zagrania w grę na Xboksie.

Grano na OnePlus 3T

Recenzent spędził dobre kilka godzin pokonując przeciwników i ostatecznie odblokowując wszystkie stoły.

7.8
Dźwięk:
7.5
Grafika:
8
Rozgrywka:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *