Gra Recenzja

Recenzja Awkward

Awkward

Gry towarzyskie polegające na zgadywaniu co myśli druga osoba, albo co o niej wiemy są stworzone tylko po to, żeby niszczyć związki i przyjaźnie. Snap Finger Click dało nam grę, która pozwala nam robić to przed konsolą albo komputerem. No i nazwa jest idealna – Awkward.

Awkward
Gra stawia przed partnerami interesujące pytania wymagające dogłębnej analizy

Pamiętam takie gry jak flirt, w które grałem będąc jeszcze w gimnazjum. Doprowadzały one do ujawnienia niektórych uczuć i zainteresowań, które normalnie nie miały okazji rozkwitnąć. Potem pojawiały się kolejne gry, które kazały graczom ujawniać pewne niewygodne informacje o sobie, albo pokazywały ich nie do końca zdrowy albo zrozumiały ogląd na świat. Nie było jednak wiele podobnych tytułów w wersji cyfrowej. Awkward jest pierwszą taką grą, którą widziałem. Snap Finger Click wykorzystało swoje doświadczenie podczas tworzenia tytułów quizowych takich jak Buzz!, It’s Quiz Time wraz z doświadczeniem czysto programistycznym wynikającym z pracy nad PlayStation Home i wieloma tytułami na Kinecta, żeby stworzyć ten tytuł. Nie ma on niestety wiele treści, ale mnogość trybów rozgrywki i czysta zabawa wynikająca z gry sprawia, że Awkward jest idealną grą na nudne 5 minut, jak na imprezę, gdzie ludzie nie maja oporów przed odrobiną wstydu, czy mieszania w swoich relacjach.

Awkward
Pytania zahaczają często o hipotetyczne moralne pytania…

Awkward pozwala nam i jeszcze pięciu graczom na uczestnictwo w grze bazującej na szczerości i złych decyzjach. Awkward wykorzystuje ciekawy system kontroli, ponieważ wydaje się przyjmować informacje z dowolnego kontrolera podczas gdy udzielana jest odpowiedź. Sprawia to, że maksymalna liczba graczy – 6 – może mieć jeden kontroler lub podłączyć cały komplet i rozdać po jednym dla każdego. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że gra nie zostanie odrzucona tylko i wyłącznie z powodu braku kontrolerów. Wstyd się przyznać, ale mam tylko jeden, nigdy tak naprawdę nie było powodu żeby mieć więcej i miło było usiąść ze znajomymi i pograć w Awkward podając sobie kontroler i zgadując kto co myśli. Jest to idealna gra towarzyska na luźną imprezę w akompaniamencie dobrych drinków i dobrego humoru.W trybie wieloosobowym albo możemy grać w drużynach i konkurować ze sobą o większą wiedzę o sobie nawzajem, albo stoczyć bój 1 na 1, gdzie najpierw odpowiada jedna osoba, a druga zgaduje, po czym role się zamieniają.

Awkward
… Ale porusza też faktyczne problemy dzisiejszego świata

Co jeśli jednak mamy chwilę wolnego do zabicia w samotności, a Awkward kusi swoim logiem? Żaden problem. Tryb dla pojedynczego gracza także istnieje. Jest nawet bardziej interesujący niż może się wam wydawać. W samotności przyjdzie nam zmierzyć się z całym światem! No, może nie zmierzyć i nie do końca z całym światem, ale jest wystarczająco blisko. Awkward agreguje odpowiedzi wszystkich użytkowników w wielkiej bazie, z której wyciągane są losowe pytania, a naszym zadaniem jest zgadnąć jaki jest świat. Najzabawniejsze jest to, że czasami większość ludzi udziela bezsensownych odpowiedzi, ale zazwyczaj są dość oczywiste. Dziwne dla mnie było, że większość ludzi preferowałoby zostać reżyserem, a nie pilotem. Ale już nie zdziwiło mnie, że świat preferuje Nutellę, a nie masło orzechowe, czy uważa że kobieta poddająca się aborcji powinna poinformować ojca. Należy jednak wziąć poprawkę na fakt, że zdecydowana większość graczy to w mniejszym czy większym stopniu nerdy, więc czasami odpowiedzi są wbrew logice, ale stają się jasne po uwzględnieniu tego czynnika.

Awkward
Rozgrywka przeciwko światu czasami daje zaskakujące wyniki. Yay! Dobra jest!

Mam nieodparte wrażenie, że Awkward powinno dostać także fizyczną premierę. Gra powinna przyjść w niewielkim drewnianym pudełku, takim jakie jest w grze. W środku powinna być kolekcjonerska kopia gry w pudełku wraz z fizycznym zestawem kart. Nie tylko sprawiłoby to, że gra była niezależna od lokalizacji, ale także dałoby powód do pamiętania o tej ciekawej grze podczas przeszukiwania półki z grami na imprezie. Awkward może dumnie dołączyć do gier takich jak The Jackbox Party, Fibbage, czy Gears of War na split screenie, w czołówce gier idealnych na imprezy. Chociaż ostatnio odkryłem, że Mortal Kombat i Killer Instinct są równie dobre… W każdym razie – Awkward – zakup idealny, jeśli mamy co najmniej jedną osobę do wspólnej rozgrywki.Gra została udostępniona przez Snap Finger Click

Recenzent spędził w grze przerzucając kilkaset kart z pytaniami, zdobywając 15 osiągnięć i zastanawiając się nad nienawiścią świata do mango jako owocowej przekąski...

8.2
Dźwięk:
7
Grafika:
8
Rozgrywka:
9.5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.