Gra Recenzja

Idealny pierwowzór – recenzja Active Neurons

Usanik to niewielki deweloper, który swoje pierwsze kroki stawiał w grach logicznych. Nie dał nam wielu gier, ale te, które stworzył, są dobrymi reprezentantami gatunku. Dzisiaj na tapetę idzie pierwsza gra z serii Active Neurons, która zasługuje na uwagę każdego fana gier logicznych.

Ta pierwsza

Active Neurons – Puzzle Game to gra wydana w 2019 roku na PC, która pojawiła się na konsolach w 2020 roku. Za port gry odpowiedzialne jest Sometimes You, specjalizujące się w portowaniu gier na wszelkiej maści konsole. Głównie rosyjskich, głównie małych. Active Neurons to jedna z ambitniejszych gier, które portował. Ambitniejszych w kontekście gatunku. Active Neurons to prosta gra logiczna, w której musimy naszym głównym prostokątem uderzyć w prostokąt kończący poziom (ale może też być ich kilka). 120 poziomów, które są dostępne w grze, przeprowadzi nas przez kilka banalnie prostych i masę całkiem złożonych labiryntów. Jeśli jednak by się zastanowić, gra nie oferuje wiele różnorodności. Zasady rozgrywki poznane na pierwszym poziomie nie zmieniają się do samego końca. Jedynymi modyfikatorami rozgrywki są dodatkowe komplikacje, które pojawiają się w kolejnych zestawach poziomów. Teleporty, ruchome klocki, wybuchające klocki, czy ruchome mordercze klocki. Z czasem jest tego więcej, a wyzwanie rośnie.

Ta sama

Active Neurons, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
O ile początkowe poziomy są całkiem proste, dość szybko wprowadzane są w grę komplikacje poziomów. Teleporty, przełączniki, zabójcze kostki i inne.

Jestem nieco zdziwiony, że Active Neuron jest tak podobną grą do Active Neurons 3. Gra, którą recenzowałem jakiś czas temu, wydawała się genialna, a ta jej co najmniej dorównuje. Czy to oznacza stagnacje? W moich oczach jest to bardziej start na bardzo wysokim poziomie. Active Neurons – Puzzle Game to niesamowicie przyjemna gra, która dostarczy nam do dwóch godzin rozgrywki i zestaw osiągnięć/trofeów w całkiem przystępnej cenie. Jest to jedna z przyjemniejszych gier logicznych, w które ostatnio grałem i naprawdę jest warta te 20 złotych. Zasada ukończenia poziomów jest na tyle prosta, że każdy ogranie, o co chodzi w grze, a dodatkowo jest bardzo podobna do pozostałych dwóch gier w serii. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce usiąść przed konsolą i zamiast ekspienia, ruszyć swoje szare komórki. Wiem, że jest nas niewiele, ale każde z nas zasługuje na partyjkę w Active Neurons.

Grano na Xboksie Series X

Active Neurons to przyjemna gra logiczna, w której zasady są proste, poziomy liczne, a zabawa na całkiem wysokim poziomie. Active Neurons to idealna gra dla każdego, kto chce ruszyć szarymi komórkami przed konsolą. Kopia gry do recenzji została dostarczona przez wydawcę.

8
Active Neurons - Puzzle Game:
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.