Wpis

Puzzle od Good Loot, najlepszy prezent na święta

Tym razem coś nieco innego. Cenega to wydawca, który oferuje dużo ciekawych gier. Nie zajmują się jednak tylko nimi. W ich ofercie dystrybucyjnej znajduje się także sporo produktów silnie nawiązujących do gier. Nie zdziwiło mnie, że Cenega i Good Loot stworzyły puzzle. Zdziwiło mnie, jak fajnie się je układa i jak niesamowicie drogie są!

Imponujące opakowanie

Puzzle, Cenega, Good Loot
Obecnie w ofercie jest 16 różnych puzzli, które mają 500, 100 lub 1500 elementów. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są nowe premiery i klasyki.

Puzzle zwróciły moją uwagę, jak byłem w MediaMarkcie, jak zawsze ostatnio, w końcu to mój ulubiony sklep z elektroniką. Oczarowały mnie swoim imponującym opakowaniem, srebrnym wykończeniem, ładnie wyglądającą grafiką i dodatkami (których w gruncie rzeczy nie ma dużo, ale jednak). Ten pięknie ozdobiony prostopadłościan skrywa w sobie puzzle (500 do 1500), torebkę na puzzle i „plakat”. Ten ostatni jest w cudzysłowie, bo o ile faktycznie jest plakatem, to pełni funkcję idealną do opakowania innych puzzli, czyli pokazuje wygląd obrazka w skali, która pozwala dojrzeć szczegóły. Niestety wykonany jest na śliskim papierze i dość mocno złożony, więc pierwsze uszkodzenia i rozdarcia zagięć powstają już przy pierwszym rozkładaniu. Tego jednak nie widać z zewnątrz. Widać za to cenę. Za taką nerdową przyjemność przyjdzie nam sporo zapłacić. Puzzle kosztują prawie 80 złotych. Nie jest to mało, w porównaniu ze standardowymi puzzlami dostępnymi na rynku, które kosztują około 15-30 złotych za podobną ilość. Nie jest to jednak tak dużo, bo właśnie dzisiaj kupiłem też puzzle z mapą huncwotów za niemalże dwa razy tyle. Musiałem rzecz jasna kupić puzzle z grafiką z Fallouta 4.

Dobra jakość, nie idealna

Puzzle, Cenega, Good Loot
Każde opakowanie puzzli zawiera, rzecz jasna, puzzle, woreczek na puzzle i plakat, który jest pomocą podczas układania. Nie jest jednak 1:1, jest milimetry mniejszy.

Coś, co można zarzucić grze, to jakość wykonania. Nie jest niska. Grafika jest naprawdę ładna, wysokiej rozdzielczości, każdy element jest dobrze widoczny, choć całość wydaje się dość ciemna. Zdecydowanie ciemniejsza niż plakat. Bardziej chodzi tutaj o jakość cięcia i klejenia. Niestety puzzle nie były dokładnie wycięte, kilka par było nadal połączonych warstwą papieru. Jakby tego było mało, to kilka puzzli było pozaginanych, jakby zmiażdżonych, a jeden, czy dwa, zaczęły się rozwarstwiać. W skali puzzli nie jest to wiele, ale zważywszy, że kupujemy produkt premium, oczekiwałbym kontroli jakości na najwyższym poziomie. Zważywszy na to, że koszt wykonania takich puzzli nie może być znacznie droższy od tych, które oferuje Trefl. Płacimy za licencję i ładne opakowanie.

Wymagające, ale nie trudne

Puzzle, Cenega, Good Loot
Ułożenie tej układanki zajęło kilka godzin, ale tak naprawdę to jedne z pierwszych dużych puzzli, które układałem od początku do końca.

Jakość grafiki sprawia, że puzzle nie są trudne do ułożenia. Przynajmniej jest tak w tym konkretnym przypadku. Najwięcej problemów z układaniem puzzli pojawia się podczas układania elementów wody i nieba albo elementów ciemnych. Co prawda wnętrze garażu jest ciemne, ale ma wystarczająco dużo szczegółów, żeby bez większych problemów znaleźć miejsce, gdzie dany element układanki by pasował. Ciekawią mnie jednak układanki najnowsze w kolekcji, które czerpią grafiki z Cyberpunka 2077. W dwóch głównych, i najmniejszych jednocześnie, układankach dominuje żółć w tle za standardowymi postaciami z grafik promocyjnych. Nie byłem w stanie przyjrzeć się tym grafikom z bliska, ale obawiam się, że układanie tego elementu, stanowiącego znaczną część obrazka, będzie zabawą w ślepe szukanie pasujących do siebie wycięć, a nie układaniem obrazka. Puzzle z Assassin’s Creed: Valhalla ciekawie wybrnęły z tego problemu. Tło składa się z zorzy polarnej i przecinających się linii, które tworzą zdecydowanie łatwiejszy element do ułożenia, niż jednobarwne tło.

Idealny prezent na święta

Puzzle, Cenega, Good Loot
Opakowanie puzzli jest ładne, ale cała grafika to tylko kawałek tektury. Pod spodem znajduje się carne kartonowe opakowanie z logiem producenta.

Puzzle to idealny prezent na święta. Nie są zbyt drogie, można układać je w wiele osób i mogą zająć więcej czasu niż kilka partii w planszówce. Brakuje jednak puzzli, które są skierowane do graczy. World of Tanks i World of Warships miało swoje, jednak nie widziałem innych. Kingdom Come: Deliverence też najwyraźniej ma. Oferta od Cenegi i Good Loot jest jednak unikatowa, ponieważ oferuje puzzle z szerokiego spektrum tytułów, zarówno klasyków pokroju Fallouta 4 i Wiedźmina, świeżo wydanych gier niczym Assassin’s Creed: Valhalla, czy nawet przyszłego Dying Light 2. W ofercie znajduje się, jeśli dobrze liczę, 16 zestawów puzzli, które liczą 500, 1000 lub 1500 elementów. Do każdego zestawu dołączony jest woreczek na puzzle, plakat z układana grafiką jako podpowiedź, a także ładne opakowanie, które na pewno zwróci uwagę każdej osoby, która spojrzy w jego generalnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.