Gra Recenzja

Recenzja – Overkill 3 z kontrolerem w rękach

Overkill 3

Nienawidzę kontrolerów wyświetlanych na ekranie. Sterowanie w taki sposób zawsze sprawiało mi wiele problemów. Brak granic kontrolera i zmęczenie opuszków palców zawsze mi doskwierały podczas dłuższego grania. Dlatego doszedłem do wniosku, że pograć w niektóre gry mobilne z kontrolerem w ręku. Pierwszy był Overkill 3.

Overkill 3 jest dostępny na wielu platformach: iOS, Android, Windows, a nawet ostatnio gra pojawiła się w wersji VR dzięki wysiłkowi Game Troopers. Sama gra to dość prosta koncepcja, która pozwala nam wcielić się w żołnierza, którego zadaniem jest wymordowanie każdego w okolicy i wtedy przejście do kolejnej lokacji. Problem polega na tym, że całość opiera się troszkę na „szynach”. Nasz wojownik ma ściśle wyznaczone miejsca, gdzie może stać lub skrywać się i z nich musimy strzelać tak długo, aż wskaźnik na górze ekranu nie osiągnie 100%. Wtedy postać przemieszcza się w kolejne miejsce. Czasami możemy wybrać ścieżkę, która będzie oznaczona odpowiednim kolorem w zależności od poziomu trudności i da pod koniec misji odpowiednią nagrodę. Jest to dość wygodny system walki jeśli chodzi o urządzenia mobilne, bo jest bardzo  zręcznościowy, ale są z nim problem na większych ekranach.

Overkill 3

Mój tablet to dość tani Kruger&Matz, jednak jest to 10-calowy tablet z Windowsem 8 lub 10, w zależności od daty zakupu i czy został zaktualizowany za darmo do Windowsa 10. W każdym razie, ponieważ ekran jest dość duży, to jest go niewygodnie trzymać i grać. Nadaje się idealnie do grania, jeśli nie trzeba go trzymać, czyli gier takich jak Hitman Go, pisania, czy przeglądania Internetu. Jeśli jadnak trzeba go złapać i przesuwać palcem po ekranie, to ręce szybko się męczą i czasami jest problem z szybkim dosięgnięciem niektórych przycisków wyświetlanych na ekranie. Z tego powodu postanowiłem podłączyć do niego kontroler od Xboksa One, który walał mi się po pokoju i zainstalowałem kilka gier. Overkill 3 oczywiści wspiera kontrolery i muszę przyznać, że gra jest o wiele lepsza, gdy doświadczamy jej w ten sposób.

Overkill 3

Podłączenie kontrolera jest proste, bo wystarczy kabelek i przy tych nowszych również starczy Bluetooth, a gra po podłączeniu rozpoznaje, że kontroler jest podłączony i automatycznie przełącza sterowanie. Nawigacja w menu jest jednak dużo wygodniejsza palcem niż kontrolerem i na szczęście gra nie ma problemu z mieszkanym sterowaniem, chociaż podczas gry czasami nie pozwala na zmianę sterowania, co ma plusy i minusy, ale nie wpływają one na ogólną wygodę i jakość rozgrywki. Sterowanie jest też dość nieźle przełożone. Rozglądamy, celujemy i strzelamy dokładnie tak samo jak w każdym innym shooterze, jednak miałem spory problem z przeładowaniem. Żeby to zrobić musimy użyć bumpera, a nie X, co powodowało, że raz na jakiś czas zamiast przeładować używałem przedmiotu wsparcia akurat przypisanego do X, a to może zaboleć, bo nie są to darmowe przedmioty, a kasy się zbyt wiele nie zarabia w tej grze.

Overkill 3

Grę podłączałem także do telewizora i muszę przyznać, że wygląda całkiem nieźle jak na jakość samego telewizora. Widać, że tekstury są przystosowane do najmniejszych urządzeń i nie wyglądają super na dużym ekranie, chociaż wersja przystosowana do VR wygląda już znacznie lepiej w każdym aspekcie, ale musisz mieć komputer zdolny do uciągnięcia VR, no, i musisz jeszcze mieć Oculus Rift, albo HTC Vive, co swoje kosztuje. Tablet za 500zł kosztuje tylko tyle.

Ogólnie rzecz biorąc, jak na darmową grę, Overkill 3 jest dość dobrze wykonany i całkiem przyjemny w rozgrywce. Kontroler dodaje grze wiele, szczególnie jeśli chodzi o swobodne sterowanie i znacznie ułatwia rozgrywkę. Jeśli macie wolny kontroler, to polecam podłączyć go i spróbować swoich sił w Overkill 3. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele lepiej wyglądających i rozbudowanych gier, ale cena i osiągnięcia są wystarczająco zachęcające, żeby sprobować. A jak jeszcze możecie podłączyć komputer lub tablet do telewizora, to gra stanie się jeszcze lepsza.

Grano na tablecie z Windowsem 10

Recenzent spędził około 10 wykładów z kontrolerem w ręku mordując przeciwników i osiągając 34 poziom.

7.4
Dźwięk:
6
Grafika:
7.5
Rozgrywka:
7
Wygoda:
9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.