Gra Poradnik

Jak zagrać w Call of Duty Mobile na PC?

Call of Duty Mobile, Windows, PC

Call of Duty Mobile to obecnie najpopularniejsza strzelanka na komórki. Nie dziwi to, ponieważ gra jest naprawdę genialna, co zresztą podkreślałem w mojej recenzji. Jeśli chce się jednak grać wraz z elitą, to komórka nie wystarczy, reakcja na małym ekranie będzie zawsze niewystarczająca. Ale na szczęście można zagrać w Call of Duty Mobile także na komputerze!

Matoda

W Call of Duty Mobile nie można zagrać oficjalnie na PC, jednak jest metoda, która pozwala w całkiem niezły sposób przenieść rozgrywkę z komórek na komputery. Odbywa się to za pomocą emulatora GameLoop. Jest to stosunkowo nowy wynalazek na rynku i znacznie różni się od najpopularniejszego emulatora BlueStacks. O ile BlueStacks emuluje urządzenie z Androidem na pokładzie, to GameLoop skupia się tylko i wyłącznie na grach i niektórych aplikacjach. Biblioteka dostępnych do pobrania apek wydaje się być starannie dobrana i dopracowana tak, żeby można było grać bez problemu z użyciem klawiatury i myszki. Nie mam pojęcia jak tego dokonali, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dość mocno rozgrzebali API dla myszki i klawiatury i podpięli je pod gry, które nie mogą ich używać. I tutaj ważna uwaga: NIE JEST PEWNE, CZY UŻYWANIE GAMELOOP JEST ŁAMANIEM EULA. Z uwagi na to, że Activision nie odniosło się jeszcze co do zgodności używania emulatora, który z łatwością można uznać za oszustwo w grze, z licencją użytkownika, należy grać w grę z użyciem GameLoop tylko, jeśli akceptujesz ryzyko zbanowania konta. Odradzam kupowanie czegokolwiek do momentu, w którym Activision zajmie stanowisko w tej sprawie.

Rozgrywka

Call of Duty Mobile, Windows, GameLoop
W Call of Duty Mobile możemy grać w oknie lub na całym ekranie. W HD albo Full HD, opcji jest całkiem sporo, ale gra nie wygląda dobrze na dużym ekranie

GameLoop napisało już dlaczego warto zagrać w Call of Duty Mobile na PC, więc ja powiem tylko jak się gra. Za łatwo. Z uwagi na skrócony czas reakcji i większą precyzję strzałów niemalże nie da się przegrać grając na komputerze. Wielka zmiana następuje dopiero w randze elitarnej rozgrywek, ponieważ wtedy ludzie ewidentnie grają na emulatorze, co widać po precyzyjnych ruchach i zaskakującej precyzji strzałów. Używając GameLoop możemy czuć się jak oszuści, bo co tu dużo mówić, jest to oszustwo, ale jednocześnie całkiem miłym doznaniem jest wygrywanie w Battle Royale 5 razy pod rząd.

Call of Duty Mobile, Windows, GameLoop
Sterowanie w grze jest całkiem standardowe

W grze każda akcja ma swój odpowiednik na klawiaturze lub można jej użyć za pomocą „wyczepianego kursowa”. Przypisanie klawiszy jest standardowe dla każdego pecetowego FPSa. R to przeładowanie, F to akcja, WSAD to poruszanie, Shift to sprint. Jeśli jednak jakaś akcja nie ma dedykowanego przycisku, to za pomocą Ctrl możemy „wyczepić” kursor z celownika, po czym pojawia się na ekranie i pełni rolę cyfrowego palucha. Jest to niezbędne aby uzyskać dostęp do niektórych opcji w menu, używania emotek, czy zarządzania ekwipunkiem. Niestety czasami zdarza się, że gra zaczyna wariować, szczególnie podczas powrotu do celowania za pomocą myszką, co objawia się ruchem postaci w bok i niemożliwością celowania. Wystarczy wtedy tylko wyczepić i wczepić myszkę z powrotem do okna gry. Rzadko zdarzają się problemy z płynnością, jednak nie na tyle często, żeby przeszkadzały w rozgrywce.

Instrukcja

Call of Duty Mobile, Windows, GameLoop
Instalacja programu i gry zajmuje tylko kilka minut i od razu można grać

Jeśli chcesz zagrać w Call of Duty Mobile na komputerze musisz:
1. Udać się na stronę GameLoop i pobrać emulator (ok. 10 MB),
2. Zainstalować emulator w odpowiednim folderze,
3. Przejść do Game Center i wybrać Call of Duty Mobile z proponowanych gier lub wyszukać grę za pomocą wbudowanej wyszukiwarki,
4. Zainstalować grę,
5. Grać!

GameLoop wydaje się automatycznie zmieniać ustawienia gry w taki sposób, żeby wykorzystywała ona sterowanie myszką i klawiaturą, więc nie trzeba nic więcej robić. Można jedynie zmienić ustawienia graficzne na takie, z którymi czujemy się najlepiej. Ja nie lubię jak mój laptop się zbyt mocno grzeje, więc stawiam na płynność rozgrywki i niskie ustawienia graficzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.