Aktualizacja Wpis

Aktualizacja bloga – 2.0.1

aktualizacja

Po kolejnej zmianie domeny bloga, na starą, którą było trzeba odzyskać za mniejsze pieniądze niż Premium chciało, czas na raport z aktualizacji bloga, zwolnienie tempa, i nieco planów na przyszłość!

A więc doszedłem do wniosku, że blog nie może mieć domeny bezuzyteczny.pl, bo było zbyt podobne do innej domeny, od której różnił się tylko jedną literą w nazwie. Postanowiłem więc wrócić do starej domeny – pixelohobia.pl – jednak znaczyło to wykupienie jej od nowa za dość przerażające pieniądze, bo Premium chciało kilkaset złotych za tę przyjemność. Podjąłem decyzję o przeczekaniu momentu przejścia domeny do wykupu publicznego i kupić ją u hosta, który ma niższe ceny i oferuje dogodne warunki wynajmu serwera. Wymagało to jednak sporo kombinowania w zasobach serwera i baz danych, ale ostatecznie wszystkie problemy zostały rozwiązane. Teraz wróciłem na poprzednią domenę, nawiązałem znowu współpracę w niektórymi wydawcami i producentami gier, więc miałem dość dużo materiału do recenzji.

Sprawiło to niestety, że zaczęło brakować mi czasu na porządne recenzje i musiałem publikować po 3 wpisy w tygodniu, żeby dostarczyć recenzję w akceptowalnym terminie. Wpłynęło to na jakość materiału i czas, jaki mogłem poświęcić na granie. Dodatkowo są jeszcze studia, gdzie musiałem uczyć się dniami do dużych kolokwiów, więc starałem się wrzucać teksty, które nie wymagały ode mnie dużo grania, lub nie wymagały go w ogóle, co się objawia w formie wpisów z ostatnich dwóch tygodni, które są zazwyczaj op-edami. Postanowiłem zakończyć ten proces i będę wrzucał wpisy tylko dwa razy w tygodniu, chyba, że będę miał więcej czasu albo dostanę jakiś dodatkowy tekst do opublikowania. Jeszcze nie wiem jakie będą dni publikacji, jednak jeden wpis na pewno pojawi się w poniedziałek, i jest całkiem możliwe, że drugi będzie publikowany w czwartek, a gdy będę miał trzeci wpis, to będą się one pojawiać w poniedziałek, środę i piątek, tak jak jest teraz.

Odnośnie tego, co zostało zmienione na blogu, to w końcu kod CSS dotyczący obrazków został uporządkowany, a obrazki wyglądają mniej więcej tak, jak miały wyglądać na początku, czyli zmniejszono marginesy i padding, a także, co najważniejsze, dostosowałem podpisy pod obrazkami, żeby wyglądały ładnie i na chwilę obecną są przystosowane do posiadania dwóch linijek tekstu o szerokości 300px, które wyglądają najlepiej. Poza tym, niestety nic się nie zmieniło, chociaż sporo było w planach do zrobienia.

Co do rzeczy, które dopiero trzeba zmienić, to oczywiście system oceny, który sprawia nieco trudności podczas oceniania dobrych, ale źle wyglądających gier, co powoduje drastyczne obniżenie wyświetlanej oceny z powodu niskiej wartości oceny grafiki. Cały system trzeba przebudować i uniezależnić ocenę ogólną od ocen cząstkowych, ale ponieważ to nie ja go pisałem, to trzeba usiąść nad PHP strony, znaleźć, co i gdzie się znajduje, a potem wszystko uporządkować, opisać, i zastosować zmiany. Może to zająć sporo czasu i na pewno kilka prób i błędów. Inna sprawa to nagłówki, które trzeba też uporządkować w kodzie CSS strony, żeby ładnie wyglądały, były odpowiedniej wielkości, w odpowiednim kolorze, i napisane odpowiednią czcionką. Ten element nie jest zbyt pracochłonny, ale też wymaga nieco czasu i drugiej opinii, jak w przypadku podpisów pod obrazkami.

Generalnie rzecz biorąc, to tyle, jeśli w grę wchodzi aktualizacja. Pojawiło się kilka dodatkowych rzecz, takich jak określenie oficjalnego koloru blogu w RGB i heksach, oraz prace nad logiem, ale na razie nie mam nic do powiedzenia na ten temat. A więc, jeśli to czytasz, to gratuluję i dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.