Gra Recenzja

Active Neurons 3 – Prosto i przyjemnie

Active Neurons 3 - Wonders of the World

Widziałem już kilka gier logicznych, które miały sprawdzić szybkość myślenia i umiejętność rozwiązywania prostych problemów. Nigdy się nimi nie interesowałem. Teraz jednak w moje ręce wpadło Active Neurons 3 – Wonders Of The World. Muszę przyznać, że jest to niesamowicie przyjemna gra i chyba chcę więcej.

Myśl albo losowo naciskaj guziki

Active Neurons 3 - Wonders of the World, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Active Neurons 3 oferuje łącznie 140 poziomów, które są podzielone na 14 cudów świata, z których każdy ma swoje 10 poziomów o rosnącej trudności.

Active Neurons 3 zawdzięcza swój temat przewodni cudom świata, zarówno pierwotnej siódemce, jak i nowej odsłonie. Tematyka kończy się jednak na prezentacji poziomów, bo nie mają one żadnego wpływu na rozgrywkę. W pierwszej kolejności przechodzimy po 10 poziomów każdego z klasycznych cudów świata, a następnie odblokowuje się 70 kolejnych poziomów. Łącznie dostajemy 140 poziomów, których ukończenie powinno zająć nam około 3 godzin. Nie jest to wiele, ale można powiedzieć, że jest to pewne minimum, gdy wiemy, co robimy. Jeśli mamy jednak w planach losowo naciskać przyciski kierunkowe, to poziomy również da się przejść. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zajmie to znacznie więcej czasu. Od drugiego cudu świata – wiszących ogrodów Babilonu – zaczynają się bowiem poziomy, w których możemy zginąć lub permanentnie się zablokować. Robią się też znacznie trudniejsze, bo po 10-poziomowym „samouczku” lądujemy na głębokiej wodzie.

Tania, prosta, ale czego chcieć więcej?

Active Neurons 3 - Wonders of the World, recenzja, review, Xbox One, Xbox Series X|S
Gra nie jest skomplikowana, cel jest prosty, ale im więcej poziomów ukończymy, tym więcej elementów zostaje dodane, zwiększając poziom złożoności i trudności.

Gra taka jak Active Neurons 3 nie musi być złożona, żeby spełniać wszystkie oczekiwania. Jest to gra prosta, przyjemna i dostatecznie długa. Do tego dochodzi jeszcze miła stylistyka, prosta i współczesna, a także niska cena. Na konsolach, dzięki Sometimes You, mamy dostępne wszystkie trzy dotychczas wypuszczone w tej serii gry, ale Active Neurons 3 to zdecydowanie najlepsza z nich. Podział gry na 10-poziomowe segmenty jest genialny, bo zakończenie jednego jest idealną jednorazową dawką tej gry. Grywałem jednak grać dłużej. Szczególnie przyjemne były poziomy, które ukończyłem wraz z moją dziewczyną. Podpowiadaliśmy sobie i kończyliśmy poziomy szybko, bo każdy zauważy coś szczególnego w innym poziomie, pozwalając ukończyć grę w kilku ruchach. Jeśli macie ochotę na grę logiczną, która nie jest sztucznie napompowana banalną fabułą, a przy okazji charakteryzuje się ładnym minimalizmem, to Active Neurons 3 będzie dla was. A przy okazji gra nie wymaga zręczności, szybkości i precyzji niczym TILES.

Grano na Xboksie One

Gra została dostarczona przez wydawcę na potrzeby tej recenzji

8
Active Neurons 3 - Wonders of the World :
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *