Gra News

We. The Revolution nagrodzone Paszportem Polityki

We. The Revolution, news, Polityka

Należy się cieszyć z każdej nagrody, podobno. Są ważne i ważniejsze, ale uznanie ciężkiej pracy i genialnego pomysłu zawsze raduje. We. The Revolution – polska gra, którą miałem przyjemność recenzować – i jej główny pomysłodawca – Dawid Ciślak – zdobyli prestiżową nagrodę przyznawaną przez tygodnik Polityka. Jest to dopiero czwarte rozdanie nagród w kategorii “kultura cyfrowa” i niezmiernie cieszę się, że w trzech wygrali twórcy gier.

We. The Revolution dostało nagrodę za genialną reprezentację trudności, jakim muszą przeciwstawić się przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Przypomnijmy, w We. The Revolution gracz kontroluje poczynania sędziego, który ma okazję prowadzić nie tylko trywialne sprawy związane z pijaństwem, czy kradzieżą, ale także najważniejsze sprawy rewolucji francuskiej, takie jak osądzenie Ludwika XVI. W grze budujemy sieć szpiegowską i pniemy się po szczeblach rewolucyjnej drabinki. Polityka jasno wytłumaczyła, dlaczego gra i jej autor dostają nagrodę:

Gratulujemy wydawcy, Klabater, producentowi, Polyslash i w szczególności pomysłodawcy gry i życzymy kolejnych sukcesów.

Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpowania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem.

Polityka
Gra News

Darwin Project dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksie One!

Darwin Project, zapowiedź, Xbox One

Po ponad 20 miesiącach produkcji i właśnie tylu w programach wczesnego dostępu, Darwin Project w końcu ukazał się na PC i konsolach w pełnej wersji. Premiera przyniosła nam nie tylko wersję na PC i Xboksa One, ale także wydano grę na PlayStation 4. Do tej pory w grę zagrało ponad 3,5 miliona graczy, a ta liczba na pewno wzrośnie wraz z wydaniem gry na kolejną platformę. Gra jest do pobrania za darmo poprzez Steam, sklep Microsoftu i sklep Sony.

W grze wcielamy się w jednego z zawodników, albo reżysera, który ma wpływ na toczące się na arenie zmagania. Gra oferuje unikatową rozgrywkę bazującą na przetrwaniu nie tylko wbrew staraniom przeciwnika, ale także pomimo trudnych warunków atmosferycznych. Gracz musi zadbać o swoje rany, jak i panujący chłód, a to wszystko w ramach znajomego battle royale.

DLC News

Dodatek The Last Autumn dla Frostpunk już za tydzień

Frostpunk, The Last Autumn, zapowiedź, Xbox One

21 stycznia ukarze się drugi z trzech zapowiedzianych dodatków dla gry Frostpunk (którego recenzowaliśmy) wydanej przez 11 bit studios. The Last Autumn opowiada historię świata przed nastaniem zimy znanej z podstawowej gry. W The Last Autumn uświadczymy znikomych ilości śniegu, łagodniejszej temperatury i znacznie mniejszej presji, jednak zachowane zostają typowe dla gry elementy, takie jak zbieranie surowców i koncentryczna budowa. W The Last Autumn naszym celem nie jest przetrwanie, a zbudowanie generatora, który ocali nasze życie w podstawowej grze.

Dodatek The Rifts dostępny jest obecnie na PC, a The Last Autumn pojawi się w sprzedaży 21 stycznia. Oba są darmowe dla posiadaczy Season Passa do gry. Na razie nic nie wiadomo o dodatkach dla konsol poza tym, że się pojawią w późniejszym terminie.

12-minutowe nagranie z rozgrywki dostępne jest na Youtubie.

Przedstawiono też pierwszy oficjalny cosplay gry z udziałem moosefix jako bohaterka dodatku – Effie MacLachlan. Zdjęcia wykonane przez Taschę Dearing.

Gra News

Cook, Serve, Delicious! 3?! ukaże się w drugim kwartale 2020 roku

Cook, Serve, Delicious! 3?!, zapowiedź, Xbox One

Cook, Serve, Delicious! 3?! ukaże się w drugim kwartale 2020 roku, ale już 29 stycznia będzie można można odpalić grę na Steamie w programie Steam Early Access.

Cook, Serve, Delicious! 3?! zupełnie zmienia motywację stojącą za serwowaniem ludziom jedzenia, jednocześnie ulepszając sposób serwowania jedzenia znany ze wcześniejszych odsłon serii. Gra osadzona jest w 2042 roku w USA, które padło ofiarą kolejnego wewnętrznego konfliktu. Wojna nie jest jednak w stanie zniszczyć tradycji i turniej Iron Cook National Food Truck Championship nadal się odbywa. Wraz ze swoimi dwoma kucharzami-robotami ruszamy w drogę, żeby serwować ludziom jedzenie najlepszej jakości i wygrać zawody. Nowy, zupełnie nowy system rozgrywki pozwala na rozgrywkę na setkach poziomów, które dostarczają nam sporą dozę szybkiej rozgrywki.

Cook, Serve, Delicious! 3?! ukaże się na Xboksie One, PlayStation 4, Switchu i PC (GOG i Steam).

Gra News

Without Escape ukaże się w tym tygodniu na konsolach

Without Escape

Without Escape ukaże się na konsolach w tym tygodniu. eastasiasoft zajęło się portem gry na konsole (Xbox One, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch) i będzie wydawcą gry. Without Escape zostało stworzone przez Bumpy Trail Games, które inspirowało się horrorami lat 90 podczas tworzenia tej pierwszoosobowej przygodówki. W grze przyjdzie nam eksplorować nasz własny dom, zawieszony między dwoma równoległymi światami – nudnym, codziennym i demonicznym. Gra oferuje wszystko to, czego możemy spodziewać się od gry HOPA, ale dodatkowo oferuje klasyczne full-motion video (FMV) i prerenderowane tła.

Gra ma kosztować $4,99/4,99€ (około 20 zł). Trailer dostępny jest tutaj.

Gra News

Nowa aktualizacja Don’t Die Minerva już w piątek!

Najnowsza aktualizacja zawartości dla Don’t Die Minerva pojawi się już w piątek. Xaviant planuje wprowadzić system zdobywania poziomów podobny do tego, który znajdziemy w Diablo III, ale równocześnie dopasować go do około godzinnej rozgrywki. “Chcieliśmy uchwycić ekscytację odblokowywania nowych umiejętności i układania nowych zestawów umiejętności wraz z legendarnym sprzętem.” – mówi Josh Van Veld – “Minerva to nie jest duża gra, ale ma wiele do pokazania, choć zauważyliśmy, że wolno jej to przychodzi. Z tego powodu zwiększyliśmy ilość zdobywanych skarbów, wraz z gwarantowanymi legendarnymi skarbami na niemalże każdym piętrze lochu.”

Więcej szczegółów, wraz z częściową listą zmian (pełna zostanie opublikowana wraz z aktualizacją) dostępnych jest we wpisie opublikowanym przez Xaviant. Aktualizacja ukaże się jednocześnie w programach Steam Early Access i Xbox Game Preview.